Strona głównaKonsoleDysk SSD w PlayStation 5 tylko w wersji Pro konsoli?

Dysk SSD w PlayStation 5 tylko w wersji Pro konsoli?

Już jakiś czas temu pojawiły się plotki, według których Sony na start szykuje dwie wersje konsoli PlayStation 5 – zwykłą oraz Pro. Teraz okazuje się, że droższy wariant może być jedynym, który będzie korzystał z szybkiego dysku SSD PCIe 4.0.

Sony od początku chwaliło się szybkim dyskiem SSD w PlayStation 5. Takie rozwiązanie ma być prawdziwą rewolucją. Nie chodzi tylko o szybsze ładowanie gier czy samego systemu konsoli, ale też możliwość tworzenia bardziej zaawansowanych symulacji i bogatszych światów, które będą mogły szybko wczytywać się w czasie rzeczywistym. Ale czy dotyczy to każdej wersji konsoli?

Właśnie pojawiły się plotki, z których wynika, że szybki dysk SSD może trafić tylko do PlayStation 5 Pro. Normalny i tańszy wariant miałby być pozbawiony tego usprawnienia. Niestety, trudno znaleźć wiarygodne źródło tych informacji. Chociaż konsola w wersji Pro musi się czymś wyróżniać na tle zwykłej edycji, to nie sądzę, aby tym czymś był właśnie dysk SSD. Oznaczałoby to wykorzystanie albo wolniejszej wersji SSD, np. SATA albo wręcz dysku HDD, który byłby wielokrotnie wolniejszy.

Zresztą Mark Cerny, gdy pierwszy raz oficjalnie mówił o konsoli nowej generacji, stwierdził, że dysk SSD jest kluczowym elementem. Na każdy kroku pojawiają się informacje i opinie, jak dużą zmianą ma to być. Dlatego do powyższych informacji podchodźcie z bardzo dużym dystansem. Moim zdaniem każda wersja PlayStation 5 będzie miała szybki dysk SSD.

PlayStation 5 zadebiutuje na Święta 2020 roku. Został to oficjalnie potwierdzone przez Sony!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię