Strona głównaKonsolePlayStation 5 – Sony oficjalnie potwierdza nazwę i datę premiery

PlayStation 5 – Sony oficjalnie potwierdza nazwę i datę premiery

Sony w końcu zaczęło oficjalnie mówić o konsoli nowej generacji, czyli PlayStation 5. Na oficjalnym blogu firmy pojawiły się wpis, w którym potwierdzono nazwę urządzenia. Poznaliśmy też przybliżoną datę premiery.

Po raz pierwszy Sony zaczęło mówić o PlayStation 5 już w kwietniu tego roku, ale dopiero teraz otrzymaliśmy potwierdzenie, że konsola nowej generacji właśnie tak będzie się nazywać. Nie ma tutaj żadnego zaskoczenia. Chyba nikt nie spodziewał się innej nazwy, ale teraz informacja jest w pełni oficjalna.

PlayStation 5 – data premiery

A kiedy nadejdzie? Sony co prawda nie zdradziło dokładnej daty premiery, bo na to jeszcze za wcześniej, ale wiemy, że kolejki w sklepach zaczną się ustawiać w okresie Świąt Bożego Narodzenia 2020 roku. Prawdopodobnie sprzedaż ruszy na kilka dni lub tygodni przez Wigilią, czyli w najgorętszym okresie sprzedażowym, kiedy wszyscy kupujemy prezenty. To oznacza, że w tym samym czasie na rynku pojawią się i PlayStation 5, i Xbox One.

PlayStation 5 – nowe kontrolery

Ale na tym informacje się nie kończą. Sony zdradziło również kilka szczegółów na temat kontrolerów PlayStation 5, czyli DualShocków 5. Przede wszystkim będą one wyposażone w technologię haptyczną. Dzięki temu komunikat zwrotny w postaci wibracji, ma być jeszcze lepiej dopasowany do sytuacji. Inaczej poczujemy uderzeniem samochodem w ścianę, a inaczej wślizg wykonany zawodnikiem w FIFIE. Możliwe ma być nawet poczucie różnych tekstur, po których będziemy biegać, np. błoto lub trawę.

Druga nowości w PlayStation 5 do adaptacyjne triggery, wbudowane w przyciski L2/R2. Nie tylko będą one wyczuwać stopień naciśnięcia, ale mogą dodatkowo stawiać opór. Ma to przełożyć się na jeszcze lepsze doznania, np. w trakcie naciągania strzały na łuk czy też przyspieszania pojazdu na skalistym terenie. Z Twittera dowiadujemy się również, że nowe DualShocki mają mieć nowy głośnik i lepsze akumulatory. Mają być cięższe od DualShocków 4, ale wciąż lżejsze od kontrolerów Xbox One. No i będą używać złącza USB-C.

Też już nie możecie się doczekać? Konsola ma być ogromnym skokiem jakościowym i wydajnościowym w porównaniu do aktualnej generacji. Póki co grami z PS4 możecie się cieszyć nawet na komputerze.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceSony
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię