Strona głównaKonsoleEmpik nie jest w stanie zrealizować preorderów PlayStation 5

Empik nie jest w stanie zrealizować preorderów PlayStation 5

Sytuacja z preorderami PlayStation 5 w Polsce robi się coraz bardziej skomplikowana. 

Wszystko zaczęło się od ogłoszonych kilka dni temu przez rząd obostrzeń dotyczących galerii handlowych. Od soboty będą otwarte wyłącznie apteki i sklepy z artykułami spożywczymi. Wczoraj z kolei Sony poinformowało, że sprzedaż PlayStation 5 w dniu premiery odbędzie się wyłącznie online.

Zobacz: Star Wars Squadrons zapewni 120 fps tylko na nowym Xboxie

Wśród szczęśliwych posiadaczy preorderów znajduje się nasz kolega z redakcji. Udało mu się zarezerwować konsolę w Empiku. Kiedy oświadczenie Sony obiegło świat, postanowił zadzwonić do sklepu i zmienić swoje zamówienie z odbioru osobistego na wysyłkę. Okazuje się, że jest to niemożliwe.

Jak poinformowała go osoba obsługująca w tym czasie infolinię, system nie pozwala na zmianę sposobu dostarczenia zamówionego sprzętu. Do premiery PS5 zostały już tylko niecałe dwa tygodnie, a niektóre sklepy wciąż nie wiedzą, jak poradzić sobie z aktualną sytuacją w Polsce.

Jeżeli zdecydowaliście się na preorder w Empiku, miejcie oczy szeroko otwarte. Na dniach powinniśmy dostać stanowisko firmy w tej sprawie. Sony w swoim oświadczeniu pisało, że sposób realizacji zamówień z odbiorem osobistym będzie zależeć od sklepu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

5 KOMENTARZE

  1. mam dokładnie identyczną sytuację. Sugestia obsługi: anulować zamówienie z odbiorem osobistym i złożyć nowe zamówienie z dostawą na adres. Kto tam pracuje?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię