Strona główna Konsole Fortnite jedną z pierwszych gier na Xboxa ze wsparciem dla myszy i...

Fortnite jedną z pierwszych gier na Xboxa ze wsparciem dla myszy i klawiatury

- Reklama -

Od 14 listopada Microsoft zacznie wypuszczać aktualizcje do gier, które pozwolą na wykorzystanie klawiatury i myszy. Na początku dostęp do tej opcji będą mieli jedynie beta-testerzy, zarejestrowani w programie Insiders.

Wśród gier, które otrzymają wsparcie dla klawiatury i myszy w pierwszym “rzucie” znajdą się między innymi Fortnite, Warframe, War Thunder, Vermintide 2, Stranger Brigade, Bomber Crew i Deep Rock Galactic. W późniejszym terminie ta opcja ma pojawić się także dla DayZ.

Zobacz także: W Fortnite’a gra jednocześnie więcej ludzi niż na całym Steamie

Jeśli chodzi o Fortnite, to graczy, którzy obawiają się o swoje szanse w potyczkach z posiadaczami klawiatury i myszy pragnę uspokoić – “matchmaking” ma dobierać do siebie jedynie graczy posiadających ten sam typ kontrolerów, więc osoba grająca na padzie nie powinna spotkać się na serwerze z kimś z klawiaturą i mychą.

To nie jedyne informacje związane z nowymi kontrolerami na konsolach MS. Firma planuje też wystartować z programem partnerskim “Designed for Xbox”, który ma obejmować akcesoria stworzone specjalnie z myślą o konsolach. Peryferia te mają nosić specjalne oznaczenie oraz obsługiwać technologię Xbox Dynamic Lightning, która pozwoli na zmianę podświetlenia w odniesieniu do wydarzeń w grze. Póki co jedyną firmą, która działa w ramach programu jest Razer, który swoimi akcesoriami dla Xboxa ma pochwalić się w styczniu na Consumer Electronics Show.

Zobacz także: PUBG i PES 2019 za darmo. Oferta tylko dla posiadaczy Xbox One

Waszym zdaniem, Microsoft obiera słuszny kierunek jeśli chodzi o obsługę takich akcesoriów przez Xboxa?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE