Strona głównaGryGDC 2020 odbędzie się, ale dopiero w sierpniu. Prawdopodobnie

GDC 2020 odbędzie się, ale dopiero w sierpniu. Prawdopodobnie

Organizatorzy GDC ogłosili, że tegoroczna impreza nie została całkowicie anulowana. Zamiast w dniach 16-20 marca odbędzie się w sierpniu. Prawdopodobnie, o ile pandemia koronawirusa zostanie do tego czasu opanowana.

GDC (Game Developers Conference) to stała impreza w gamingowym kalendarzu. Może nie jest tak ważna, jak E3 czy Gamescom, ale przyciąga licznych specjalistów, ekspertów oraz graczy, którzy oczekują nowych zapowiedzi i prezentacji. Jednak w tym roku impreza, która miała się odbyć w dniach 16-20 marca, została odwołana. Powód jest oczywisty – pandemia koronawirusa. Nie oznacza to, że GDC w tym roku się nie odbędzie. Na ten moment impreza została przeniesiona na 4-6 sierpnia.

Nie możemy mieć w tym momencie pewności, że GDC 2020 rzeczywiście odbędzie się w sierpniu. Na ten moment taka jest oficjalna data wydarzenia, dokładnie 2 tygodnie przed Gamescom. Jednak wszystko zależy tak naprawdę od sytuacji na świecie. Jeśli w ciągu najbliższych miesięcy uda się opanować sytuację z wirusem SARS-CoV-2, to jest szansa, że impreza się odbędzie.

A jest na co czekać. W zeszłym roku to właśnie na GDC odbyła się prezentacja Google Stadia. W tym roku na imprezie mieliśmy po raz pierwszy usłyszeć o specyfikacji PlayStation 5, ale ostatecznie skończyło się na prezentacji online (nudnej jak flaki z olejem, ale jednak). Zastanawiać może jedynie termin. Zaledwie 2 tygodnie po GDC 2020 ma się odbyć Gamescom 2020, więc nie jestem przekonany czy deweloperzy i firmy technologiczne będą tak chętne do prezentowania nowości.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię