Strona głównaWiadomościHardwareW przyszłym miesiącu Intel zaprezentuje własne, dedykowane karty graficzne?

W przyszłym miesiącu Intel zaprezentuje własne, dedykowane karty graficzne?

Już od kilku tygodni wiemy, że Intel oficjalnie pracuje nad własnymi, dedykowanymi kartami graficznymi, które miałyby konkurować z Nvidią oraz AMD. Oficjalna premiera jest zaplanowana na 2020 roku, ale już grudniu mamy zobaczyć pierwsze efekty prac.

Według najnowszych plotek Intel w grudniu, na nieznanej jeszcze z nazwy konferencji, ma zaprezentować dedykowane karty graficzne o kodowej nazwie Arctic Sound. Nie mają one być jedynym tematem wspomnianej konferencji, ale mają być najważniejszym jej punktem. Być może w końcu dowiemy się czegoś o planach Intela, bo póki co „niebieskie” karty graficzne pozostają jedną wielką tajemnicą.

Jednak pamiętajcie, że informacja ta nie została potwierdzona przez Intela. Na ten moment to tylko plotki. Nawet gdyby okazały się prawdziwe, to konferencja może się odbyć za zamkniętymi drzwiami. Wtedy i tak wszystkie informacje mogą zostać utajnione i nie dowiemy się niczego nowego. Dlatego lepiej podejść do tej informacji ze spory dystansem.

O samych grafikach na razie wiemy niewiele, a w sumie to prawie nic. Intel zdradził, że nad nimi pracuje. Zatrudniono do tego sporo osób z AMD, w tym byłego szefa Radeon Technologies Group – Raję Koduriego. Premiera jest planowana na 2020 rok. Zostało to potwierdzone przez Intela, ale wiadomo jak bywa z dotrzymywaniem takich terminów. Wiemy też, że GPU będą wykorzystywać technologię synchronizacji obrazu Adaptive Sync.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię