Strona głównaWiadomościHardwareTwórcy Project Cars tworzą nową konsolę. Ma być konkurencją dla PlayStation 5...

Twórcy Project Cars tworzą nową konsolę. Ma być konkurencją dla PlayStation 5 i Xbox Anaconda

Slightly Mad Studios – twórcy między innymi serii Project Cars, tworzą nową konsolę do gier. Ma to być najpotężniejszy sprzęt tego typu na świecie, który zaoferuje rozdzielczość 4K przy 60 klatkach na sekundę. Celem jest walka z Sony, Microsoftem i Nintendo.

Ian Bell, szef Slightly Mad Studios, zaskoczył cały świat, zapowiadając nową konsolę do gier. Mad Box, bo tak póki co nazywa się projekt (prawdopodobnie nie jest to nazwa ostateczna) ma być – jak zapewnia firma – najpotężniejszą konsolą na świecie. Celem jest uzyskanie płynności 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości 4K, czyli 3840 x 2160 pikseli.

– Czym jest Mad Box? To najpotężniejsza konsola, jaką kiedykolwiek stworzono… To dosłownie „Szalony”. Chcesz 4K, chcesz VR przy 60 fps? Chcesz mieć pełny silnik za darmo, by rozwijać na nim swoje gry? Masz to – powiedział Bell w rozmowie z Variety.

Szef Sligtly Mad Studios przyznał, że na razie trwają wstępne rozmowy z producentami podzespołów, ale firma ma szczegółowo omówiony projekt i zamierza stanąć w szranki z największymi rynku konsolowego, czyli Sony, Microsoftem oraz Nintendo. Deweloperowi udało się też pozyskać inwestorów, którzy zapewniają niezbędne fundusze do zrealizowania tego przedsięwzięcia.

Zobacz: Czy Sony właśnie potajemnie zapowiedziało PlayStation 5?

Konsola ma być całkowicie samodzielnym tworem, który docelowo ma trafić do sprzedaży za około 3 lata. Ale już w przeciągu najbliższych tygodni mamy zobaczyć grafiki koncepcyjne. Oczywiście nie znamy jeszcze ceny, ale Ian Bell zapewnia, że będzie konkurencyjna w porównaniu do nadchodzących urządzeń kolejnej generacji.

Zobacz: Pierwsze zdjęcia prototypu PlayStation 5

Przyznaję, że plan ten brzmi trochę szalenie. Stosunkowo niewielkie studio bierze się za stworzenie urządzenia, które ma konkurować z gigantami rynku. Wybacz Ian, ale nie wierzę, że to ma prawo się udać. Niemniej kibicuję z całego serca, bo konkurencja zawsze jest dobra dla konsumentów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVariety
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię