Advertisement
Strona głównaKonsoleMediEvil na PS4 ma wbudowany emulator pierwszego PlayStation

MediEvil na PS4 ma wbudowany emulator pierwszego PlayStation

Modder Lance McDonald odkryła, że w zremastarowanej wersji MediEvil na PlayStation 4 twórcy gry ukryli emulator PS1. Ten można wykorzystać, choć jego możliwości są ograniczone.

Ramek MediEvil na PS4 pozwala na odblokowanie oryginalnej gry z PS. Jest to easter egg ukryty przez twórców gry. Jednak żeby było to możliwe konieczne jest ukończenie wszystkich 19 wyzwań dusz. Graczy, którzy już kombinują jak wykorzystać emulator do grania w gry z PS1 na PS4 muszę zmartwić, nie daje on takiej możliwości.

Jak pokazuje McDonald próba uruchomienia innych gier jak Silent Hill są praktycznie niegrywalne jeżeli do ich odpalenia użyjemy emulatora z MediEvil. Modder spróbował również innych tytułów.

Zobacz: Przedsprzedaż PlayStation 5 – jedna konsola na jedną osobę

Syphon Filter nie przechodzi nawet przez logo 989 Studios. Wild Arms uruchomi menu główne, ale dalej już nie pójdziemy. Musiałem lekko przerabiać emulator żeby móc odpalić Silent Hill, ale i tak nie poszło to najlepiej.

Wielka szkoda. Mamy tutaj jednak dowód na brak kompatybilności wstecznej PS4. PS3 ma wbudowany emulator dzięki czemu możemy załadować płytę do napędu i gotowe. PS4 nie ma napędu CD przez co mechanizm i tak nie miałby sensu.

Zobacz: Gry na PlayStation 5 i Xbox Series X zajmą więcej miejsca

Teraz pozostaje kwestia PS5 i tego czy sony zapewni pełną wsteczną kompatybilność z grami z PS, PS2, PS3 i PS4? Miejmy nadzieję, że Sony zadba o graczy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceeurogamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię