Strona głównaKonsoleMicrosoft notuje 94% wzrost przychodów ze sprzedaży konsol

Microsoft notuje 94% wzrost przychodów ze sprzedaży konsol

Microsoft opublikował raport o przychodach z gier oraz sprzedaży konsol. Wygląda na to, że wydanie Xbox One X było dobrym posunięciem, które zdecydowanie wzmocniło pozycję giganta z Redmond na rynku gier i konsol.

Według wspomnianego raportu Microsoft zanotował wzrost przychodów z gier do 2,783 miliarda dolarów w ostatnim kwartale. Oznacza to wzrost o 44% w porównaniu do poprzedniego kwartału. Microsoft przypisuje ten wzrost sprzedaży gier na Xbox, a także usług. Średnia miesięczna liczba użytkowników usługi Xbox Live to 57 milionów, co stanowi kolejny wzrost po spadku, do 52 milionów, jaki został zgłoszony w poprzednim raporcie. Nic, więc dziwnego, że Microsoft planuje udostępnić usługę subskrypcji gier również na rynku PC.

Zobacz także: Forza Horizon 4 – król wyścigów jest tylko jeden (recenzja)

Przychody ze sprzedaży konsoli Xbox wzrosły z roku na rok aż o 94%. Microsoft przypisuje to głównie wydaniu odświeżonej wersji Xbox One pod koniec zeszłego roku. Wygląda, więc na to, że pomimo problemów wcześniejszej generacji konsol, obecnie Xbox i Microsoft radzą sobie świetnie.

Teraz pozostaje czekać na koleją generację konsoli Microsoftu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię