Strona głównaKonsoleNintendo nie ma planów na wprowadzenie N64 Classic

Nintendo nie ma planów na wprowadzenie N64 Classic

Podczas jednego z wywiadów prezes Nintendo America, Reggie Fils-Aime powiedział, że firma obecnie nie planuje wprowadzania na rynek N64 Classic. Jednak nie jest wykluczone, że w przyszłości się to zmieni.

Niedawno informowaliśmy o plotkach związanych z wprowadzeniem przez Nintendo miniaturowej wersji konsoli N64. Wszyscy potraktowali to jako naturalną kolej rzeczy po tym jak na półki sklepowe trafiły konsole NES Classic oraz SNES Classic. Jednak prezes Nintendo America zaprzecza, aby firma miała w najbliższej przyszłości wydać kolejną konsolę w wersji Classic.

Zobacz także: A może zamiast PlayStation Classic lepiej poczekać na PC Classic?

Zrobiliśmy dwie pierwsze serie Classic, które były tworzone w wielkim pośpiechu. Obie konsole potraktowaliśmy jako wypełniacz pomiędzy Wii U a Nintendo Switch. To był główny powód, dla którego wprowadziliśmy NES Classic.

Fils-Aime zapytany o plany na wydanie N64 Classic odparł:

Nigdy nie wykluczę czegoś takiego, ale z pewnością nie leży to w naszym horyzoncie planowania.

Następnie nakreślił przyszłość retro tytułów, które z powodu walki z pirackimi ROM-ami coraz trudniej zdobyć. Obecnie nowa usługa subskrypcji Nintendo Switch Online zawiera zaledwie 26 klasycznych tytułów NES. Jednak, jak podkreślił Fils-Aime, lista ma być sukcesywnie rozszerzana. W pierwszej kolejności Nintendo będzie skupiać się na tytułach z katalogu NES a dopiero potem zajmą się kolejnymi systemami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię