Jak wynika z wiedzy jednego z ekspertów serwisu Digital Foundry, John Linneman, nowa konsola Sony będzie w pełni kompatybilna z grami z aktualnej jeszcze generacji.

Serwis Digital Foundry już nie raz prezentował ciekawe informacje dotyczące zarówno obecnej, jak i nowej generacji konsol. Teraz jeden z ich dziennikarzy podzielił się ze światem swoimi przemyśleniami dotyczącymi wstecznej kompatybilności PS5 wobec gier z PS4.

John Linneman nie ma co do takiego rozwiązania żadnych wątpliwości, a swoimi informacjami podzielił się na swoim koncie na Twitterze. Nie jest to oczywiście informacja oficjalnie potwierdzona przez przedstawicieli Sony, ale dla wielu osób, oprócz exclusive’ów, wsteczna kompatybilność jest jednym z głównych czynników “sprzedających” konsole.

Implementacja wstecznej kompatybilności w PS4 nie była możliwa ze względu na skomplikowaną architekturę jej poprzedniczki. Jednak oficjalne wyjaśnienie firmy w tym temacie brzmiało: “gracze pragną nowych doświadczeń”, a powrót do klasyków miało im oferować PS Classic, które jednak okazało się sporym niewypałem. W przypadku opartej o procesory x86 konsoli PS4 zmiana, polegająca na zaoferowaniu graczom wstecznej kompatybilności, powinna być o wiele łatwiejsza do wprowadzenia.

A czy Wy oczekujecie wstecznej kompatybilności w konsolach nowej generacji? Czy raczej już nie wracacie do raz ogranych tytułów?

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię