Strona głównaGryAktualnościAnthem - Data premiery gry nie jest taka oczywista, sprawdź tabele kiedy...

Anthem – Data premiery gry nie jest taka oczywista, sprawdź tabele kiedy uzyskasz dostęp do tytułu

Premiera Anthem została zapowiedziana na 22 lutego, ale czy dla wszystkich? Cześć graczy skorzysta z gry wcześniej dzięki programom wczesnego dostępu. Mnogość opcji spowodowała, że wielu graczy ostatecznie nie wie, kiedy będzie mogło zagrać w finalną wersję gry. Aby ułatwić weryfikację EA przygotowało specjalną tabelę, która ma w tym pomóc, a obnaża pokręconą logikę wydawcy.

Analizując zawartość tabeli wcale nie będzie już tak łatwo odpowiedzieć na pytanie, kiedy jest premiera Anthem. EA i BioWare postanowili podzielić premierę na trzy etapy: wczesny dostęp, czasowy wczesny dostęp oraz dostęp standardowy. Co? To, kiedy będzie ostatecznie premiera? To zależy od tego czy posiadacie płatną subskrypcję oraz, którą. W Anthem zagramy 15 lutego lub 22 lutego. Jednak żeby nie było tak łatwo, część graczy zacznie 15 lutego, ale część z nich będzie mogła grać tylko 10 godzin, a potem musi czekać do 22 lutego. Akcja zakręcona jak słoik dżemu.

Jeżeli myślicie, że wydając 370 złotych za Anthem w Edycji Legion Świtu będziecie mogli zagrać 15 lutego, to niestety nie. Dla EA taka kwota jak widać jest za mała na uzyskanie pierwszeństwa do tytułu. Ale już wydanie kilkunastu zeta na abonament EA Access, Origin Access lub Origin Premier zapewnia dostęp do gry już od 15 lutego.

Zobacz: Anthem – Public Demo z poprawionymi błędami trafi do nas już w weekend

Pierwsi w Anthem zagrają subskrybenci usługi Origin Premier. Dla nich tytuł będzie dostępny już od 15 lutego i na stałe. Subskrybenci Origin Access oraz EA Access otrzymają dostęp do gry również 15 lutego, ale tylko na 10 godzin. Potem muszą czekać do 22 lutego, kiedy to dostęp do gry uzyskają już wszyscy.

To nie koniec dzięki opublikowanej przez EA tabelce dostępu możemy dowiedzieć się, że Anthem sprzedawane jest a w pięciu różnych wersjach. A najbardziej gorzkie jest to, że wersja najdroższa nie zapewnia wcześniejszego dostępu do gry.

Dla graczy taka sytuacja jest nie do zaakceptowania, więc dali upust swoim frustracjom przez pozostawienie stosownego komentarza na Twitterze. Gracze są oburzeni metodami stosowanymi przez EA i niejasnymi zasadami dostępu oraz fakt, że wydając prawie cztery stówki jest się na niższej pozycji niż subskrybenci usług. W sprawie zabrali również dziennikarze i blogerzy, którzy krytykują dzielenie społeczności graczy w tak wyrachowany i nieprzewidywalny sposób.

Zobacz: Anthem – BioWare przeprasza za problemy z VIP Demo i obiecuje naprawienie wszystkich błędów

Jak widać EA nie popisało się taktem, zwłaszcza po nieudanym Demo VIP, pełnym błędów, które BioWare obiecało naprawić przed premierą gry. Pytanie tylko, przed którą premierą?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcetwitter
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

  1. Nie było o co się martwić 😀 gram od tygodnia (ale ja kupowałem w media expert, więc nie wiem jak w innych sklepach) i jest git

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię