Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation 5 miałaby mieć 2 wersje i kosztować niemal 4000 złotych?

PlayStation 5 miałaby mieć 2 wersje i kosztować niemal 4000 złotych?

Po tym jak Microsoft ogłosił, że Xbox Series X będzie rodziną konsol, a nie pojedynczym modelem, pojawiły się głosy, że podobną strategię planuje również Sony. Potężniejsza wersja ma w dodatku być niezwykle droga – przynajmniej jak na standardy konsol. Sony błyskawicznie zareagowało na te plotki.

Informację o co najmniej dwóch wersjach PlayStation 5 podał blog Gamers Gate, po czym błyskawicznie zaczęły ją powtarzać kolejne specjalistyczne serwisy. Mocniejsza konsola miałaby posiadać dysk SSD o pojemności 4 TB oraz układ graficzny obsługujący ray-tracing w czasie rzeczywistym. Rzekoma cena tego cuda? W przeliczeniu około 3825 złotych. 

Zobacz: Nowe rendery PlayStation 5. Czy tak będzie wygladał next-gen Sony?

A co z tańszą wersją? W tej miał być zamontowany dysk SSD o pojemności 1 TB, a jej cena miałaby wynosić 2422 złote – i to właściwie wszystko co na jej temat wiadomo. W końcu jednak znalazł się serwis, który postanowił zweryfikować te informacje u źródła. Rzecznik Sony przekazał bardzo zwięzły komunikat, w którym stwierdza, że informacje nie są oficjalnym ogłoszeniem, a poza tym jako firma nie będą komentować plotek i spekulacji. Wszystko wskazuje więc na to, że przytoczone informacje są jedynie wyssaną z palca bzdurą.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię