Advertisement
Strona głównaKonsoleXbox Series X: Reddit sugeruje specyfikację nowej konsoli Microsoftu

Xbox Series X: Reddit sugeruje specyfikację nowej konsoli Microsoftu

Na forum Reddit pojawił się wątek, w którym znalazła się całkiem konkretna – chociaż z drugiej strony dość podejrzana – specyfikacja konsoli Xbox Series X. Zobaczmy co się w niej znalazło.

W jednym z wątków sub-forum Reddita poświęconego Xbox One pojawiła się grafika, na której opisano większość parametrów Xboxa Series X. 

Xbox Series X Reddit

Co możemy z niej wyczytać? Konsola ma zawierać w sobie specjalnie dla niej zaprojektowany procesor AMD Zen z 8 rdzeniami po 3,6 GHz każdy, również specjalnie zaprojektowaną kartę graficzną AMD o mocy obliczeniowej 12 TF, 16 GB pamięci RAM GDDR6, dysk NVMe SSD o minimalnej pojemności 1 TB, obsługiwane formaty obrazu od 8K do 1080p i częstotliwości odświeżania 120 Hz, a na dokładkę dysk Blue-ray 4K. W obudowie ma się znaleźć miejsce dla portu USB-A, a rozmiary konsoli to 157 mm szerokości i 312 mm wysokości. Jej cechami mają być – możliwość pracy zarówno w pionie jak i poziomie, pełna wsteczna kompatybilność z Xboxem One oraz 360, odtwarzanie kilku gier na raz i pełne wsparcie Project xCloud na starcie. Wszystko to zwieńczono okresem premiery opisanym jako święta Bożego Narodzenia 2020. 

Zobacz: Xbox Series X wcale nie taki duży – porównanie rozmiarów

Z jednej strony opisana specyfikacja brzmi całkiem sensownie i pokrywa się z wieloma dotychczasowymi spekulacjami, z drugiej – w kilku miejscach konsola została opisana jako Xbox One Series X. Dziwi też “data premiery”, określona z angielska jako “Holyday 2020” – nie jest to co prawda literówka, ale coś, co moglibyśmy nazwać archaizmem, którego w języku angielskim się już nie używa. Całe zdjęcie jest zaś podpisane “Thanks to Windows Central”, co również może budzić pewne wątpliwości. Chodzi prawdopodobnie o to, że lewa część grafiki, z rozmiarami konsoli, pochodzi z tego właśnie serwisu.

Zobacz: Xbox Series X – co musisz wiedzieć o konsoli nowej generacji

A co Wy sądzicie o podanych przez użytkowników Reddita informacjach?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię