Strona głównaKonsoleSony – prace nad PlayStation 5 idą zgodnie z planem

Sony – prace nad PlayStation 5 idą zgodnie z planem

Kilka dni temu Sony opublikowało wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 roku. Dowiedzieliśmy się z nich, że prace nad PlayStation 5 idą zgodnie z planem i premiera nie powinna być opóźniona.

Przez najbliższy rok tematem numer jeden będą konsole nowej generacji. Zarówno Xbox Scarlett, jak i PlayStation 5 mają zadebiutować pod koniec 2020 roku, w tzw. okresie przedświątecznym. Przy okazji ogłoszenia wyników finansowych za drugi kwartał 2019 roku Sony poinformowało, że prace nad konsolą przebiegają zgodnie z planem.

– Prace nad PlayStation 5 przebiegają zgodnie z planem. Wierzymy, że proces tworzenia gier przez naszych partnerów software’owych przebiega płynnie. Przewidujemy, że uda nam się zapewnić wciągającą rozgrywkę, której oczekują zarówno obecni użytkownicy PlayStation 5, jak i potencjalni nowi użytkownicy.

Pod względem sprzętowym konsola jest już prawdopodobnie gotowa. Musi być skoro za chwilę powinna ruszać produkcja. Wiemy, że PlayStation 5 będzie wyposażone w procesor AMD Zen 2, kartę graficzną AMD Navi oraz szybki dysk SSD z interfejsem PCIe 4.0. Urządzenie ma obsługiwać płyty Blu-Ray 4K o pojemności 100 GB. Konsola ma oferować gry w rozdzielczości Ultra HD z płynnością nawet 120 klatek na sekundę. A co z oprogramowaniem? Tego jeszcze nie wiemy. Tak samo tajemnicą pozostają gry, które zostaną wydane na PS5.

Zobacz: PlayStation 5 – wszystko, co wiemy o nowej konsoli Sony

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię