Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation 5 State of Play już na początku sierpnia?

PlayStation 5 State of Play już na początku sierpnia?

Na początku sierpnia może odbyć się kolejna impreza z serii PlayStation 5 State of Play. Taką informację podał Roberto Serrano – były redaktor naczelny serwisu 4news.it. Impreza ma być całkowicie poświęcona konsoli nowej generacji.

Od jakiegoś czasu krążą plotki na temat kolejnej imprezy, którą planuje Sony. Ta ma się odbyć po prezentacji Microsoftu, która zaplanowana jest na 23 lipca na godzinę 18:00 czasu polskiego. Niestety, na razie nie znamy żadnych szczegółów. Według pogłosek Sony chce pokazać kolejne gry, które szykowane są tylko i wyłącznie na konsolę PlayStation 5, czyli tak zwane tytuły ekskluzywne.

PlayStation 5 – kolejny pokaz na początku sierpnia?

Nieco światła na całą tę sprawę rzucił Roberto Serrano – były redaktor naczelny serwisu 4news.it. Jego zdaniem impreza odbędzie się mniej więcej za 2 tygodnie – w czwartek 6 sierpnia o godzinie 22:00 czasu polskiego. Czy jest on wiarygodnym źródłem takich informacji? Na dwoje babka wróżyła. Z jednej strony jako pierwszy poinformował o dacie PlayStation 5 The Future of Gaming, która później została potwierdzona przez Sony. Z drugiej strony pomylił się co do startu przedsprzedaży. To właśnie Serrano twierdził, że PS5 zamówimy już 13 lipca. Jak wiemy, nic takiego się nie stało. Dlatego powyższe informacje lepiej traktować z przymrużeniem oka. To nic oficjalnego!

Inną kwestią jest to, czy taka impreza w ogóle ma sens. Wszyscy doskonale wiedzą, że Sony wciąż nie podało ani oficjalnej daty premiery konsoli, ani tym bardziej jej ceny. Takich informacji nie przekazuje się za pomocą informacji prasowych czy wpisu na oficjalnym blogu. Dlatego możemy być niemal pewni, że odbędzie się jeszcze jakaś impreza w całości poświęcona PlayStation 5. Być może właśnie na początku sierpnia poznamy kolejne szczegóły urządzenia. Kto wie, może wtedy ruszy też oficjalna przedsprzedaż i wszyscy zainteresowani będą mogli zamówić wyczekiwaną konsolę? Czas pokaże.

Póki co nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na oficjalne informacje ze strony Sony. Jestem pewien, że Japończycy w jakiś sposób będą chcieli odwrócić uwagę od jutrzejszego Xbox Games Showcase. Na nim Microsoft ma pokazać gry na Xbox Series X, tworzone przez wewnętrzne studia firmy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię