Strona głównaKonsolePlayStation Classic zawiera pliki 36 dodatkowych gier. Dużo lepszych gier!

PlayStation Classic zawiera pliki 36 dodatkowych gier. Dużo lepszych gier!

Na PlayStation Classic można zagrać tylko w 20 preinstalowanych gier. Nie oznacza to jednak, że Sony nie testowało innego zestawu. Niektórzy zaczęli grzebać w kodzie źródłowym konsoli i znaleźli ślady aż 36 innych gier. Dużo lepszych gier niż to, co Japończycy nam zaproponowali.

PlayStation Classic miało być hitem. Sam mocno w konsolę retro wierzyłem i zastanawiałem się nad kupnem. Jednak poczekałem na pierwsze recenzje, a te – co tu dużo mówić – nie są najlepsze. Sony poszło trochę na skróty i nie wyszło najlepiej. Wiele osób narzeka też na zestaw dostępnych gier. Okazuje się, że Japończycy testowali też inne produkcje. W kodzie źródłowym konsoli znaleziono ślady aż 36 innych gier. Duuuużo lepszych gier!

Zobacz także: Chcecie kupić kod źródłowy Leisure Suit Larry? Jest dostępny na eBayu

Zdecydowanie najciekawiej prezentują się na liście: MediEvil, Gran Turismo, GTA 2, Parasite Eve, Legacy of Kaing Soul River, Driver, Crash Bandicoot (dwie części), Silent Hill, Street Fighter, Tomb Raider, Medal of Honor czy wreszcie Tony Hawk’s Pro Skater 2. A to tylko 13 gier z całej listy 36 produkcji. Czemu ostatecznie nie znalazły się na konsoli? Możliwości może być wiele – umowy licencyjne lub decyzja samych twórców. Wątpliwości może budzić za to Gran Turismo, które jest przecież marką należącą do Sony. Być może gra nie działała zadowalająco dobrze? Prawdopodobnie nigdy nie poznamy na to odpowiedzi.

Pełna lista gier to: Chocobo’s Mystery Dungeon, Colin McRae Rally, Crash Bandicoot, Crash Bandicoot 2, Toy Story 2, Driver, Ehrgeiz, Fighting Force, Gran Turismo, Grand Theft Auto 2, Harry Potter and the Philosopher’s Stone, Kagero: Deception II, Klonoa, Kula World, Legacy of Kain: Soul Reaver, Medal of Honor, MediEvil, Mega Man Legends, Mr. Driller G, Paca Paca Passion, PaRappa the Rapper, Parasite Eve, RayStorm, Ridge Racer, Silent Hill, Spec Ops: Stealth Patrol, Street Fighter Alpha 3, Street Fighter EX Plus a, Suikoden, Tomb Raider, Tomb Raider II, Tomba, Tony Hawk’s Pro Skater 2, Vagrant Story, Wild Arms 2 oraz Xevious 3D.

Jeśli przyszło Wam do głowy, aby w jakiś sposób uruchomić te gry, to pamiętajcie, że one nie znajdują się na dysku konsoli. Znaleziono tylko pojedyncze pliki, które świadczą o tym, że przynajmniej były testowane. Ale wygląda na to, że instalowanie gier spoza przewidzianej 20 nie powinno być większym problemem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię