Strona głównaKonsolePlayStation zapowiada nowy firmware dla PS5 i PS4

PlayStation zapowiada nowy firmware dla PS5 i PS4

Posiadacze konsol PlayStation dwóch ostatnich generacji dostali dzisiaj potwierdzenie, że wkrótce pojawi się dla nich nowa wersja firmware. Zadbano nie tylko o poprawki, ale i nowe funkcje.

W przypadku zapowiedzianego dzisiaj firmware dla Playstation 4 i PS5 ciężko mówić o “drobnych zmianach”. To jedne z największych aktualizacji w ostatnich miesiącach. Wersja beta nowego systemu pojawi się w środę, dla obu konsol, natomiast będą dostępne w wybranych krajach. Potencjalni testerzy będą wybierani losowo, a dostęp do testów będzie potwierdzany drogą mailową.

PlayStation-5-DualSense-6

Wśród zmian znalazły się m.in. nowe opcje tworzenia imprez otwartych i zamkniętych, raportowanie graczy z czatu głosowego, zmiany funkcji Share Play, usprawnienia w menu bazy gier, nowe możliwości w trakcie udostępniania ekranu, nowe sposoby wyświetlania list znajomych, itp. Gry można będzie filtrować według gatunków, jak również przypinać do ekranu głównego.

Zobacz: Gran Turismo 7 – PlayStation przedstawiło ponad 30 minut szczegółów z gry

Wszystkie zmiany, które mają pojawić się w becie, a potem w nowym firmware, znajdziecie na oficjalnym blogu PlayStation.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię