Strona głównaGryAktualnościPowstanie Warszawskie w klimatach RPG w nowej grze Warsaw

Powstanie Warszawskie w klimatach RPG w nowej grze Warsaw

Polska gra Uprising 44, traktująca o Powstaniu Warszawskim, nie była zbyt udaną produkcją. Na szczęście powoli tytuł ginie w mrokach historii, a jego miejsce może zająć inny tytuł. Tym razem temat został podjęty przez ekipę Pixelated Milk, która pracuje nad zupełnie nową grą zatytułowaną Warsaw.

Akcja gry dzieje się podczas oblężenia stolicy w 1944 roku. Sam tytuł graficznie oraz mechaniką rozgrywki przypomina Darkest Dungeon. Do zadań gracza, oprócz prowadzenia taktycznych bitw, będzie należało przejmowanie i obrona kolejnych dzielnic Warszawy. W grze będzie występował również element strategiczno-ekonomiczny, ponieważ każda z dzielnic ma dostarczać nam surowców potrzebnych do prowadzenia dalszych działań zbrojnych.

Zobacz: W Fortnite pojawi się możliwość wskrzeszania jak w Apex Legends?

Walki będą rozgrywane w trybie turowym a każda z dostępnych jednostek będzie charakteryzowała się zestawem umiejętności specjalnych, których użycie w odpowiednim momencie może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Zobacz: Baldur’s Gate i inne klasyki RPG jeszcze w tym roku na konsolach

Premiera Warsaw zapowiedziana jest na drugą połowę tego roku. Demo gry zostanie udostępnione podczas PAX East, które odbędą się pomiędzy 28 a 31 marca. Gra będzie dostępna na PC, PS4 oraz Switch.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcegamespot
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię