Strona głównaKonsoleBaldur’s Gate i inne klasyki RPG jeszcze w tym roku na konsolach

Baldur’s Gate i inne klasyki RPG jeszcze w tym roku na konsolach

Skybound Games, część Skybound Entertainment odpowiedzialnego za The Walking Dead (Telltale) nawiązało współpracę z Beamdog. Jej efektem ma być przeniesienie sześciu klasycznych tytułów RPG, takich jak Baldur’s Gate, Icewind Dale, na konsole.

Kanadyjski oddział Beamdog przygotowywał wcześniej nowe wersje gier Dungeons & Dragons na PC. Teraz studio bierze się za przeniesienie ulubionych tytułów na konsole. Wybrane przez Beamdog tytuły będzie można obejrzeć na stoisku Skybound Games podczas PAX East w Bostonie, który odbędzie się pomiędzy 28 a 31 marca. Co zbiega się w czasie z pierwszą rocznicą powstania Skybound Games, czyli wydawcy gier Skybound Entertainment.

Zobacz: EA rejestruje nowy znak towarowy. Czy to oznacza powrót legendarnego RPG?

Jeszcze w tym roku na nasze konsole mają trafić: Baldur’s Gate, Baldur’s Gate ll, Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear, Icewind Dale, Planescape: Torment oraz Neverwinter Nights. Jak powiedział dyrektor generalny Skybound Games, Ian Howe podczas konferencji prasowej:

Te gry są ikonami gatunku, Bldur’s Gate ustanowił standard dla tworzenia gier Dungeons & Dragons. Cieszymy się, że możemy przenieść te tytuły na nowe platformy, co powinno ucieszyć zarówno oddanych fanów jak i tych, którzy nie mieli jeszcze okazji rozpocząć przygody. Jako miłośnicy Baldur’s Gate i Dungeons & Dragons cieszymy się, że możemy współpracować z Beamdog, jako najmłodszym członkiem rodziny Skybound.

Trent Oster, CEO Beamdog dodał:

Cieszymy się, że możemy współpracować z Skybound Games, aby wprowadzić te klasyki na nowe platformy. Osiągnięcia Skybound są niesamowite i udowadniają, że kochają i szanują twórców. Cieszymy się, że możemy współpracować z tak utalentowaną grupą.

Zobacz: Outward – RPG, w którym będziesz (dosłownie) nikim

W kolejnych miesiącach ma zostać przedstawiony dokładny harmonogram wydawniczy poszczególnych tytułów. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię