Strona głównaKonsolePS5: Architektura AMD Zen 2 skróci czas produkcji gier

PS5: Architektura AMD Zen 2 skróci czas produkcji gier

Wygląda na to, że wybór przez Sony podzespołów AMD do produkcji PlayStation 5 to świetny pomysł. Według Tima Asha ze studia BoxFrog Games przyspieszy i ułatwi to produkcję gier na konsole nowej generacji.

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat konsol nowej generacji. W temacie wypowiadają się również deweloperzy odpowiedzialni za produkcję gier. Z ich wypowiedzi wynika, że Sony poczyniło bardzo słuszny krok wybierając podzespoły AMD. Entuzjazmem pała również Tim Ash ze studia BoxFrog Games. Podczas wywiadu dla serwisu GamingoBolt przyznał, że dzięki AMD Zen 2 programiści znacznie szybciej będą w stanie tworzyć gry na nadchodzące konsole.

Zobacz: PlayStation 5 i Xbox Scarlett – nowe informacje: moc procesora, GPU i data prezentacji…

To będzie ogromy krok naprzód. Pozbywamy się wielu ograniczeń związanych z ograniczaniem mocy obliczeniowej, teraz możemy wykonywać je w locie. Mamy tak dużo pomysłów, które są trudne do zrealizowania, a często nawet niemożliwe do zaimplementowania w obecnej generacji konsol. To również skraca czas produkcji, bo mniej czasu trzeba poświęcać na ich optymalizację.

Jednak poza gronem entuzjastów jest również kilku sceptyków nowych rozwiązań. Wśród nich jest szef PlatiniumGames, Atushushi Inaba. Według niego te wszystkie nowości i usprawnienia to tak naprawdę więcej tego samego. Nowa generacja konsol nie wnosi na rynek żadnych innowacji.

Zobacz: CD Projekt RED: Patrzymy na PS5 i Xbox Scarlett. Cyberpunk 2077 na nowych konsolach?

Kto w tym wszystkim ma rację? Przekonamy się po premierze konsol i premierach pierwszych tytułów. A co wy sądzicie na ten temat? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię