Strona głównaKonsoleIkona na stronie japońskiego PlayStation zdradza wygląd PS5?

Ikona na stronie japońskiego PlayStation zdradza wygląd PS5?

Od co najmniej kilku miesięcy trwają spekulacje co do ostatecznego wyglądu PS5. Najczęściej pojawiającym się przeciekiem na ten temat była charakterystyczna obudowa z wycięciem w kształcie litery V, przypominająca projektor.

Wielu graczy krytykowało tamten design, a inni twierdzili, że to tylko dev kit i finalna wersja konsol, które trafią do sklepu, będzie wyglądała zupełnie inaczej. Jednak najnowsze informacje, wyciągnięte z japońskiej wersji strony PlayStation.com mogą sugerować coś zupełnie innego.

W serwisie Reddit wylądował screen ze wspomnianej strony, na którym wyraźnie widać ikonę podpisaną jako “PS5”, która najbardziej przypomina właśnie “devkit” z V. Jednak wkrótce po pojawieniu się screena, strona została zaktualizowana a ikona usunięta.

PS5 ikona

Nie wiadomo więc do końca czy screen jest w 100% prawdziwy, czy jest tylko fotomontażem. Powodów podejrzeń jest co najmniej kilka. Po co ktoś miałby robić zdjęcie strony zamiast zrobić zwykłego screenshota? Poza tym – jest to jedyne takie “zgłoszenie” – czy to nie dziwne, że nikt inny nie skojarzył ikony z wyglądem devkitów? No i na koniec – istnieją serwisy, które tworzą kopie zapasowe stron, nawet jeśli te zostaną potem zmienione. I żaden z takich serwisów nie “zapamiętał” strony w wersji, którą widać na zdjęciu. Ikona musiałaby więc wisieć na stronie przez naprawdę krótki czas i zostać zauważona przez tylko jedną osobę.

Jeśli zdjęcie okaże się fakiem, nie będzie to pierwszy taki przypadek. Niedawno w Sieci pojawił się rzekomy wyciek zdjęć systemu konsoli, który również okazał się “fałszywką”. Zobaczymy jak będzie w tym przypadku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię