Strona głównaKonsolePS5 – nie dostaniesz w sklepie i nie zamówisz online

PS5 – nie dostaniesz w sklepie i nie zamówisz online

Japoński oddział PlayStation poinformował, że obecnie niema możliwości zamówienia konsoli PS5 w przedsprzedaży. Co więcej, sprzedaż sklepowa została wstrzymana.

Jak podaje japoński oddział PlayStation ze względu na pandemię koronawirusa nie przewiduje się żadnych wydarzeń związanych z premierą PS5 zaplanowaną na 12 listopada. Co więcej, firma nie planuje również sprzedawać konsoli w sklepach w dniu premiery. Są to względy bezpieczeństwa mające chronić zarówno graczy jak i pracowników sklepów.

Zobacz: GeForce RTX 3080 Ti w nowej specyfikacji ma być rywalem AMD Radeon RX 6800XT

Obecnie została zablokowana również możliwość składania zamówień przedpremierowych. Według informacji na blogu PS została osiągnięta planowana liczba zamówień. Zamówienia zostaną wznowione w przyszłości, jednak nie została podana konkretna data.

Czy pod tym płaszczykiem kryje się informacja o niewydolności produkcji Sony? Zapewne przekonamy się już 13 listopada, dzień po premierze PlayStation 5. W Polsce sytuacja nie wygląda o wiele lepiej. Ze względu na zamknięcie galerii handlowych, sklepy z elektroniką również pozostaną zamknięte. Niejasna jest sytuacja sklepów wolnostojących, w sieci pojawiają się różne interpretacje treści ograniczeń.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię