Strona głównaKonsoleSony pracuje nad Uncharted 5?

Sony pracuje nad Uncharted 5?

Wygląda na to, że Sony po ciuchu pracuje nad Uncharted 5. Produkcją gry ma zajmować się niedawno otwarte studio w San Diego.

Wygląda na to, że tajemnicze studio Sony San Diego pracuje nad produkcją kontynuacji franczyz firmy. Jak zauważyli użytkownicy Reddit, na profilu Linkedin jednego z weteranów Sony pojawilo się kilka ciekawych informacji na temat nowego zespołu i gier, nad którymi pracuje.

Zobacz: Nintendo planuje nową rewizję Nintendo Switch

Michael Mumbauera, opuścił Sony Worldwide Studios w listopadzie 2020 roku, po 13 latach pracy w firmie pełniąc funkcję szefa studia. Na jego profilu Linkedin możemy przeczytać, że jego ostatnim osiągnięciem jest zbudowanie zupełnie nowego, gwiazdorskiego zespołu AAA zajmującego się tworzeniem gier akcji na PlayStation. Zespół ten został zebrany w zeszłym roku do rozszerzenia historii istniejących serii dla następnego pokolenia graczy.

Nowy zespół swoją siedzibę ma w San Diego, gdzie od według plotek działa drugie studio Sony inne niż Sony San Diego. Informacje te pochodzą o byłego pracownika Sony, Johna Bautista. Sony nigdy nie potwierdziło istnienia drugiego studia w tej lokalizacji, ale plotki na ten temat krążą od wielu lat. Niektórzy sugerują, że ekipa zajmie się rozwojem serii Uncharted od Naugthy Dog, dewelopera The Last of Us Part II. To z kolei zgadzałoby się z twierdzeniem Mumbauera, że jes to zespół pracuje nad grą AAA w ramach istniejącej franczyzy Sony.

Zobacz: Microsoft pyta graczy czy chcą funkcji kontrolera PS5

Ponieważ PS5 jest już w jakimś stopniu dostępne na całym świecie, to nie jest nierealistyczne założenie, że Sony będzie chciało uzbroić nową konsolę w gry ze sprawdzonych serii. Co więcej, jakiś czas temu ekipa Naughty Dog przeprowadziła się do San Diego. Na razie jednak musimy poczekać na oficjalne potwierdzenie.

Miejmy nadzieję, że wkrótce dowiemy się, że Nathan Drake powraca.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię