Strona głównaKonsoleUsługa Xbox Game Pass wkrótce może być dostępna na Nintendo Switch

Usługa Xbox Game Pass wkrótce może być dostępna na Nintendo Switch

Według najnowszych plotek Microsoft nawiązało współprace ze swoim konkurentem Nintendo, owocem tej nietypowej symbiozy ma być udostępnienie usługi Xbox Game Pass na konsolach Switch. Usługa ma zostać udostępniona jeszcze w tym roku.

Przez ostatni rok Microsoft oraz Nintendo nawiązały udaną współprace udostępniając na swoich platformach kilka gier m.in. Minecraft czy Hellblade: Senua’s Sacriface.  Teraz ta współpraca może przejść na wyższy poziom udostępniając na konsoli Nintendo usługę subskrypcji gier stworzoną przez Microsoft, Xbox Game Pass.

Zobacz: Według dewelopera Xbox Scarlett może nie wspierać VR

Usługa ma być wspierana przez xCloud, czyli nadchodzący serwis streamingu gier. Dzięki strumieniowej transmisji gracze mogą mieć dostęp do takich tytułów jak Gears 5, których uruchomienie nie byłoby możliwe bezpośrednio na konsoli Switch. Koncepcja tego typu usługi nie jest obca japońskiemu producentowi. Obecnie gracze w kraju Kwitnącej Wiśni mogą grać w Resident Evil7 oraz Assassin’s Creed Odyssey.

Zobacz: Według analityków Microsoft planuje zaprezentować Xbox Scarlett podczas E3 2019

Możliwość udostępnienia usługi jeszcze w tym roku została potwierdzona przez Imrana Khana z GI, który w jednym z wywiadów powiedział:

Rozmawiałem ze swoimi informatorami i zasugerowali, że Game Pas na Switch może mieć premierę już w tym roku.

Na razie żadna z firm nie potwierdza tego oficjalnie. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej w temacie damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię