Strona głównaWiadomościOprogramowanieMicrosoft pracuje nad Windows Lite. Czym będzie?

Microsoft pracuje nad Windows Lite. Czym będzie?

Chromebooki może akurat w Polsce nie cieszą się szczególną popularnością, ale już na Zachodzie radzą sobie całkiem nieźle. To coraz większy rynek, który chciałby dla siebie zgarnąć też Microsoft. Pomóc ma w tym Windows w wersji Lite.

Microsoft już próbował podbić rynek prostych i tanich komputerów. Amerykańska firma chciała to zrobić za sprawą systemu operacyjnego Windows 10 S, ale koncept ten nie okazał się trafiony. Dlatego pojawił się pomysł stworzenia Windowsa Lite. Informacje te zostały potwierdzone przez serwis The Verge.

Zobacz: Windows 10 wprowadzi nowe udogodnienia dla graczy

Windows Lite  najprawdopodobniej ma być jeszcze bardziej odchudzoną wersją Windowsa 10 S. Na razie nie wiadomo, co miałoby to dokładnie oznaczać. Według plotek system ma być przeznaczony do urządzeń z dwoma ekranami, które miałyby być podobne właśnie do Chromebooków. Poniższa grafika prezentuje prawdopodobny interfejs Windowsa Lite z zastrzeżeniem, że ten może się jeszcze zmienić.

Zobacz: Windows, 10 jako miesięczna subskrypcja? Śmiałe plany Microsoftu

Nie wiadomo, kiedy Microsoft miałby zaprezentować Windowsa Lite. Najbardziej prawdopodobna data to Build 2019, czyli 6-8 maja tego roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię