Strona głównaKonsoleMicrosoft patentuje kontroler do Xboxa dla graczy z problemami z widzeniem

Microsoft patentuje kontroler do Xboxa dla graczy z problemami z widzeniem

Kilka miesięcy temu Microsoft wypuścił Xbox Adaptive Controller dla graczy z ograniczoną mobilnością. To urządzenie już z pewnością miało dobry wpływ na wielu niepełnosprawnych graczy, ale Microsoft chce chyba zrobić dla nich coś więcej.

Oto bowiem okazuje się, że kolejny patent amerykańskiego giganta ma dotyczyć dopasowania kontrolera od Xboxa dla potrzeb graczy z problemami ze wzrokiem. Patent dotyczy bezprzewodowego pada Xbox Elite, a jego usprawnienie polega na specjalnym panelu z tyłu urządzenia, który komunikuje się z graczem za pośrednictwem Braile’a. Wyglada na to, że panel będzie “potrafił” ciągle się zmieniać i w ten sposób konwertować wyświetlany na ekranie tekst do postaci Braile’a.

To jednak nie wszystko – za jego pomocą gracze będą także mogli korzystać z twitchowego chata, bo nowa wersja pada Elite ma mieć możliwość przekształcania na Braile’a także tekstu mówionego. Może to również pomóc graczom tam, gdzie komunikują oni się ze sobą tylko za pomocą chatu w grze, gdzie nie ma typowej komunikacji głosowej.

Zobacz: Google Stadia i Xbox Adaptive Controller połączymy w jeden zestaw

Patent zdradza także inne szczegóły nowego pada, takie jak sześć zamiast dotychczasowych czterech łopatek z tyłu Elite’a. Oczywiście wniosek patentowy nie oznacza jeszcze od razu, że takie urządzenie pojawi się w sklepach. Ale zdecydowanie wielu graczom znacznie ułatwiło by ono życie. Pozostaje więc trzymać kciuki za pozytywny przebieg procesu patentowego oraz wszystkie konieczne testy.

A jakie usprawnienie w kontrolerach powinno się znaleźć Waszym zdaniem?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię