Strona głównaKonsoleMicrosoft zamierza kupić studio robiące gry na PlayStation

Microsoft zamierza kupić studio robiące gry na PlayStation

To byłaby jedna z ciekawszych transakcji w świecie gier. Po kupieniu Obsidian Entertainment oraz inXile Microsoft ostrzy sobie zęby na kolejne studio. Tym razem wzrok swój skierowaniu ku firmie, która do tej pory miała w swoim portfolio gry głównie na PlayStation.

Informacja pochodzi od użytkownika Twittera o pseudonimie Klobrille, który ma na swoim koncie już wiele sprawdzonych przecieków, więc jego słowa należy brać na poważnie. W tweecie napisał on:

– Zróbmy ten dzień jeszcze ciekawszym. Mogę powiedzieć, że Xbox jest w trakcie zaawansowanych rozmów (trwają od kilku miesięcy) ze średniej wielkości studiem, które historycznie współpracowało z PlayStation. Nie podam jego nazwy ze względy na trwające negocjacje, ale to i tak bardzo interesujące.

Szybko ruszyła lawina spekulacji i domysłów. Klobrille dodał, że nie chce zdradzać nazwy studia, ponieważ nie chce negatywnie wpływać na trwające rozmowy. Jednak możemy się domyślać, że najprawdopodobniej chodzi o Ready at Dawn, czyli markę odpowiedzialną między innymi za The Order: 1886 na PlayStation 4 oraz God of War w wersji na PlayStation Portable. Byłby to niezwykle ciekawy zakup, na pewno z myślą o przyszłych exclusive’ach na kolejnego Xboxa. Innym tropem jest Housemarque, które stworzyło gry Resogun, Dead Nation czy też Outland.

Taki zakup byłby dla Microsoft czymś naprawdę wielkim. Z jednej strony wzmocniliby swoje portfolio, a z drugiej osłabili największego rywala w postaci Sony. Dwie pieczenie na jednym ogniu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię