Strona głównaKonsoleBloger ujawnił częściową specyfikację PlayStation 5. Szykuje się potężna maszyna

Bloger ujawnił częściową specyfikację PlayStation 5. Szykuje się potężna maszyna

Kilka tygodni temu Sony po raz pierwszy oficjalnie powiedziało o konsoli nowej generacji. Chociaż japońska firma, ustami Marka Cerny’ego, przekazała kilka ciekawych informacji, to brakowało szczegółów. Te poznajemy za sprawą pewnego blogera.

Benji-Sales, bo właśnie o nim mowa, jest jedną z osób, która ma na swoim koncie wiele przecieków, które później znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Dlatego może pochwalić się niezłą liczbą obserwujących na Twitterze i jest znany w środowisku dziennikarzy i blogerów gamingowych. Kilka dni temu Benji opublikował informacje o devkicie PlayStation 5, tym samym zdradzając prawdopodobną specyfikację samej konsoli.

Według Benji’ego sprzęty dla deweloperów są wyposażone w karty graficzne o mocy prawie 13 TFlopów, co w połączeniu z procesorem Zen 2 i szybkimi pamięciami RAM ma przekładać się na bardzo wysoką wydajność. Dodał też, że gry tworzone przez Naughty Dog (The Las of Us), Guerilla (Horizon: Zero Dawn), Santa Monica (God of War) oraz Insomniac (Spider-Man) będą wyglądać niewiarygodnie, biorąc pod uwagę to, co udało im się osiągnąć na PlayStation 4.

Tweet już został usunięty, ale w Internecie nic nie ginie. Użytkownicy szybko zrobili zrzut ekranu, dzięki czemu wiadomość przetrwała. Wygląda na to, że PlayStation 5 będzie świetnym sprzętem. Premiery możemy spodziewać się prawdopodobnie w listopadzie 2020 roku, czyli chwilę przed Świętami Bożego Narodzenia. Według plotek w tym samym czasie do sklepów ma trafić GTA 6.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię