Strona głównaKonsoleSony obniży cenę PlayStation 5, aby skusić jak najwięcej graczy

Sony obniży cenę PlayStation 5, aby skusić jak najwięcej graczy

Chociaż już wiemy, kiedy mniej więcej zadebiutuje PlayStation 5 i jakie będzie mieć możliwości, to wciąż tajemnicą pozostaje dla nas cena nowej konsoli. Według najnowszych informacji Sony chce zrobić wszystko, aby była ona możliwie atrakcyjna.

Ile będzie kosztować PlayStation 5? Pojawiało się na ten temat wiele pogłosek. Z jednej strony mogliśmy usłyszeć, że kwota będzie podobna do tego, ile w dniu premiery kosztowało PlayStation 4. Inni twierdzili, że cena będzie zdecydowanie wyższa, bo konsola będzie dużo bardziej zaawansowana. Zresztą sam Mark Cerny mówił, że będzie ona adekwatna do możliwości urządzenia, jakby przygotowywał nas na wyższą kwotę.

PlayStation 5 – ile będzie kosztować?

A gdzie leży prawda? Tego nie wiemy. Natomiast najnowsze informacje sugerują, że Sony jest w stanie zrobić wiele, aby zainteresować PlayStation 5 jak największe grono potencjalnych nabywców. W Japońskiej firmie prawdopodobnie zdają sobie sprawę, że 500 dolarów to dla wielu osób bariera psychologiczna, która nie powinna zostać przekroczona. Nawet jeśli finalnie produkcja konsoli będzie sporo droższa, to Sony jest w stanie początkowo dopłacać. Zresztą nie byłoby to niczym nowym. Takie rzeczy działy się już wcześniej.

Sony zależy na tym, aby na urządzenie skusiło się jak najwięcej osób. Japończycy liczą na to, że spore możliwości PlayStation 5 skuszą między innymi wyznawców PC Master Race, który od zawsze śmieją się z ograniczeń konsol. Tymczasem granie w 4K w przynajmniej 60 klatkach na sekundę za około 2000 złotych lub trochę więcej może być kuszące nawet dla nich. Tym bardziej, że wiele ekskluzywnych gier ich do tej pory omijało.

Zobacz: PlayStation 5 – wszystko, co wiemy o nowej konsoli Sony
Zobacz: Sony – prace nad PlayStation 5 idą zgodnie z planem
Zobacz: PS5 może otrzymać wsteczną kompatybilność ze wszystkimi wersjami PlayStation

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię