Strona głównaKonsolePlayStation Classic pozwala na uruchamianie gier z pendrive’a

PlayStation Classic pozwala na uruchamianie gier z pendrive’a

PlayStation Classic jest sprzedawane w zestawie z 20 preinstalowanymi grami. Jednak zabezpieczenia konsoli okazały się tak słabe, że uruchomienie praktycznie dowolnego tytułu z napędu USB nie jest żadnym problemem.

Już wcześniej informowaliśmy Was, że PlayStation Classic korzysta ze znanego emulatora w wersji open-source. Szybko okazało się, że aby wejść w jego menu wystarczy podłączyć odpowiednią klawiaturę i nacisnąć „Esc”. Nie trzeba było długo czekać zanim pierwsi użytkownicy zaczęli uruchamiać gry spoza przygotowanej przez Sony „dwudziestki”. Dzisiaj uruchomienie praktycznie każdej gry nie jest żadnym problemem.

Sony PlayStation Classic praktycznie nie jest zabezpieczone. Co prawda konsola używa klucza szyfrującego, ale wygląda na to, że znajduje się on w pamięci urządzenia, więc złamanie go nie jest problemem. Poza tym, podczas uruchamiania, nie jest sprawdzany bootrom, a to oznacza, że łatwo można zmusić konsolę do uruchomienia dowolnego kodu, np. z pamięci USB. Już wiecie, do czego to zmierza, prawda?

W Internecie są już dostępne narzędzia, które pozwalają w łatwy sposób przygotować pendrive’a lub zewnętrzny dysk USB do uruchamiania gier z PSX. Z oczywistych względów nie będziemy podawać nazwy oprogramowania, ale wiecie, że jest to możliwe. Jeśli zamierzacie w jakiś sposób z tego skorzystać, to pamiętajcie, aby chociaż posiadać oryginalne płyty z grami PSX.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię