Strona głównaKonsolePlotki - usługa Xbox Game Pass dostępna na Smart TV i PS4

Plotki – usługa Xbox Game Pass dostępna na Smart TV i PS4

W ciągu ostatnich kilku dni pojawiło się wiele plotek na temat Microsoftu, który ma rozszerzyć dostępność usługi Xbox Game Pass. Może okazać się, że gigant z Redmont nie tylko ma udostępnić swoją usługę na konsolach Nintendo Switch, ale również ma chrapkę na nasze telewizory.

Microsoft będzie udostępniał swoje gry na innych platformach zarówno w postaci usługi Xbox Game Pass jak i streamingu xCloud, w przypadku, gdy tytuł jest zbyt wymagający, aby uruchomić go na danym typie urządzenia. Informacje o planach Microsoftu przychodzą z rożnych niezależnych źródeł.

Zobacz: Usługa Xbox Game Pass wkrótce może być dostępna na Nintendo Switch

Brad Sams z Thourrott informuje o możliwości dostarczania gier do telewizorów smart TV z wykorzystaniem usługi xCloud, analogicznie jak zrobiło Sony z PlayStation Now i telewizorami Sony Bravia. Sams uważa, że usługa na konsolę Switch zostanie udostępniona na początku 2020 roku. Oficjalna zapowiedź usługi powinna nastąpić jeszcze podczas E3 2019.

Co więcej według informacji przekazywanych przez portal Windows Central, Microsoft planował udostępnienie usługi Xbox Game Pass na PS4. Nie wiemy czy Microsoft zakończył w temacie współpracę z Sony, czy zdecydował, że to nie jest najlepszy pomysł.

Zobacz: PlayStation 5 ze wsteczną kompatybilnością? Na to wskazują dokumenty Sony

Sama idea jest tak nieprawdopodobna, że może być prawdziwa i nie możemy wykluczyć, udostępniania usług subskrypcji gier krzyżowo na platformach. W ostatnim czasie stosunki pomiędzy Sony i Microsoftem są dość dobre.

Z pewnością byłaby to bardzo nietypowa współpraca zarówno dla Nintendo jak i Sony, aby udostępniać sklep konkurencji na swojej platformie. Z drugiej strony takie rozwiązanie u wszystkich nie zamykałoby możliwości zarabiania na graczach w przypadku wybrania przez nich konsoli konkurencji. Dajmy na to, że ktoś kupuje PlayStation, ale jednocześnie wykupuje usługę dostępu do gier z Microsoftu korzystają wszyscy łącznie z graczami.

Jak oceniacie takie rozwiązanie? Czy wg was miałoby to rację bytu? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcegamepur
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię