Strona głównaKonsoleSkąd wzięło się 40 tysięcy małych symboli PlayStation na kontrolerach PS5?

Skąd wzięło się 40 tysięcy małych symboli PlayStation na kontrolerach PS5?

Jeszcze przed premierą konsoli PS5 gracze zauważyli, że kontrolery pokryte są małymi symbolami PlayStation, które tworzą tzw. grip zapobiegający się ślizganiu dłoni. Teraz wiemy dlaczego to właśnie one się tam znalazły.

Każdy z padów Dual Sens pokryty jest 40 tysiącami małych symboli PS (kółko, krzyżyk, kwadrat, trójkąt), które tworzą strukturę zapobiegającą ślizganiu się dłoni. I rzeczywiście to rozwiązanie sprawdza się o wiele lepiej niż gładkie pady w poprzednich wersjach konsol. Z powstaniem tej nietypowej funkcjonalnej ozdoby wiąże się jednak historia, do której dotarła ekipa The Verge.

Zobacz: Activision pozwane za jedną z postaci z Call of Duty

Sam projekt przeszedł wiele iteracji, gdy Yujin Morisawa, starszy dyrektor artystyczny działu projektowania  w Sony, szkicował kolejną wersję konsoleta DualSense. Jak podkreślił:

Sony szukało projektu, który byłby ładny i wystarczająco teksturowany, aby był wygody i antypoślizgowy, ale nie był szorstki jak papier ścierny, żeby nie zranił rąk podczas długiej rozgrywki.

Dlaczego na DualSense  jest 40 000 znaczków?

Ostatecznie padło na małe znaczki PS, co pierwotnie twórcy uważali za mały easter egg. Ze względu na to, że projekt był rysowany ręcznie są one porozrzucane w sposób losowy i nachodzą na siebie. Zostało stworzonych kilkanaście odręcznych rysunków, które potem były przenoszone do komputera. Każdy następnie powstawał jako prototyp do testowania. To właśnie testy zadecydowały, o liczbie symboli. Dzięki temu pad nie jest za śliski a jednocześnie nie jest szorstki.

PS5

Łącznie na każdym padzie znajduje się 40 tysięcy symboli i w rzeczywistości są one częścią obudowy. Są one odciskane bezpośrednio przez matrycę na podgrzanym tworzywie ABS. Z kolei na matrycy wycinane są laserowo.

ps5-dualsense

Co więcej, przyczepną strukturą pokryte są również inne akcesoria PS5 takie jak pilot, kamera, bezprzewodowy zestaw słuchawkowy i stacja dokująca do DualSense. Jest to głównie zasługa tego, że struktura jest dostępna w Sony jako struktura w CAD. Wystarczy w tej sytuacji nałożyć ją na projekt kolejnego urządzenia bez konieczności rysowania ich ręcznie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceThe Verge
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię