Strona głównaGryAktualnościSzefowie Mass Effect i Dragon Age odchodzą z BioWare

Szefowie Mass Effect i Dragon Age odchodzą z BioWare

EA ogłosiło, że dyrektor generalny BioWre Casey Hudson i producent wykonawczy Dragon Age Mark Darrah opuścili studio. Czy w tej sytuacji produkcja kolejnej odsłony Dragon Age jest zagrożona?

Szefowa studia EA – Laura Miele powiedziała, że po odejściu Hudsona nadzór nad studiem przejmuje Samantha Ryan. Z kolei projekt Dragon Age będzie kierowany przez szefa studia BioWare w Austin, Christiana Daileya.

Zobacz: Teamfight Tactics – aktualizacja 10.24B przynosi kilka nerfów

Miele w komunikacie napisała:

Chcę osobiście podziękować Caseyowi i Markowi za wszystko, co zrobili dla społeczności BioWare, a zwłaszcza dla naszych graczy. Zawsze będą istotną części historii studia, doceniamy ich wkład i nie możemy doczekać się, aby zobaczyć co każdy z nich zrobi.

Kiedy myślę o przyszłości BioWare i następnym pokoleniu talentów nie mogę czuć się bardziej pewnie i optymistycznie. Patrząc na przyszłość studia i projekty, które obecnie są w fazie rozwoju, wiem , że następne pokolenie talentów BioWare poprowadzi studio do przodu i pracuje nad niesamowitymi grami, które z przyjemnością poznacie w kolejnych latach.

Hudson w swoim oświadczeniu na temat odejścia stwierdził, że to była trudna i smutna decyzja.

Będzie mi brakowało możliwości codziennej pracy z naszymi inspirującymi programistami nad największymi i najbardziej inspirującymi projektami, jakie mogę sobie wyobrazić. Ale wiem, że to dobry czas na zmiany, zarówno dla mnie jak i dla BioWare.

Podobne odczucia miał Darrah:

To była dla mnie bardzo trudna decyzja. Zespół niesamowitych programistów Dragon Age uczynił moje życie pełniejszym i lepszym. Tak wiele mnie nauczyli. Ale siła zespołu jest także tym, co sprawia, że wszystko jest możliwe. Wiem, że Dragon Age nie tylko przetrwa beze mnie, ale też będzie się rozwijać.

Tej sytuacji trudno nie postrzegać jako ciosu dla BioWare. Odejścia nastąpiły niecały miesiąc po tym jak Hudson potwierdził, że Mass Effect Remastered oraz zupełnie nowa część gry jest w drodze. Z kolei na temat nowego Dragon Age dostaniemy więcej informacji wkrótce. Utrata pracowników na tak wczesnym etapie projektu to nie jest dobry znak. Obecnie BioWare jest be dyrektora generalnego, co sugeruje, że było to nagłe odejście i nieplanowane.

Obecnie trwają poszukiwania nowego szefa studia. Tymczasem ani Hudson ani Darrah nie powiedzieli co zamierzają robić teraz. Ich odejście w dziwny sposób zbiega się z założeniem studia Yellow Brick Games założonego przez twórców Assassin’s Creed i Dragon Age. Wydaje się to dziwnie przypadkowe, chociaż Laidlaw wyraził zdziwienie na wieść o odejściu obu panów.

W tej sytuacji wygląda na to, że powinniśmy czekać na rozwój wydarzeń.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcepcgamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię