Strona głównaKonsoleXbox Anaconda – tańsza wersja będzie aż dwukrotnie słabsza? Prezentacja na E3...

Xbox Anaconda – tańsza wersja będzie aż dwukrotnie słabsza? Prezentacja na E3 2019

Według plotek Xbox Scarlett ma trafić na sklepowe półki w kilku wersjach i to od razu w dniu premiery. Teraz docierają do nas nowe informacje, według których tańszy wariant ma mieć dwa razy wolniejszy układ graficzny.

Taką informację podał Brad Sams z serwisu Thurrott, który ma na swoim koniec już kilka przecieków, które później znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Jego zdaniem do sprzedaży trafią dwie wersje Xbox Scarlett (tak nazywa się cała generacja urządzeń) – Xbox Anaconda, czyli mocniejsza i droższa oraz Xbox Lockhart, czyli tańsza i wolniejsza. Można być pomyśleć, że różnice między nimi nie będą wielkie, ale zdaniem Brada Samsa mają być bardzo znaczące.

Xbox Scarlett – dwie wersje konsoli

Według jego informacji Xbox Lockhart ma mieć ten sam procesor co Xbox Anaconda, ale dwa razy wolniejszy układ graficzny. Różnica ma się sprowadzać do obsługiwanych rozdzielczości. Słabsza wersja ma być przystosowana do grania w rozdzielczości 1080p z płynnością 60 fps-ów. Z kolei Anaconda ma pozwalać na granie w rozdzielczości 4K, również przy 60 klatkach na sekundę. Skoro w niektórych tytułach radzi sobie z tym już Xbox One X, to trudno sobie wyobrazić, aby nie pozwalała na to kolejna generacja.

Xbox Scarlett – kiedy prezentacja?

Zdaniem Samsa Microsoft zaprezentuje nowe Xboxy na najbliższych targach E3 2019 (11-14 czerwca), ale premiera odbędzie się dopiero na jesień 2020 roku. Cena za droższy model ma wynieść 499 dolarów, czyli tyle samo, ile ma kosztować PlayStation 5. Z kolei zakup Xbox Lockhart będzie się wiązać z wydatkiem rzędu 399 dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceThurrott
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię