Strona głównaKonsoleBlizzard chce wprowadzić cross-play w Diablo 3

Blizzard chce wprowadzić cross-play w Diablo 3

Już 2 listopada na konsolach Nintendo Switch zagości Diablo 3. Według niepotwierdzonych informacji Blizzard przygotowuje się do udostępnienia graczom możliwości prowadzenia rozgrywek międzyplatformowych.

Blizzard ma obecnie prowadzić rozmowy z Sony oraz Microsoftem w celu umożliwienia grania między platformami konkurencyjnych konsol. Pozostaje najważniejsze pytanie „Nie czy tylko kiedy?” Przedstawiciel Blizzard Entertainment powiedział, że taka decyzja miałaby sens, biorąc pod uwagę, że bada graczy Diablo 3 została rozłożona na 7 konsol. Premiera Diablo 3 miała miejsca w 2015 roku.

Cross platform jest wdrażany przez coraz większą liczbę wydawców, jest też mocno wspierany przez Microsoft. W od zeszłego roku opcja taka została wprowadzona chociażby w Minecraft na Xbox One. Do niedawna Sony miało reputację opornej jednostki, jednak i Japończycy zmiękli w tej materii.

Ponieważ za cross-platform bierze się tak duży wydawca jak Blizzard wkrótce mogą pojawić się naśladowcy. Wszystko to będzie z korzyścią na nas graczy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię