Strona głównaKonsoleSony dwa razy lepsze od Microsoftu. Nintendo na 3. miejscu

Sony dwa razy lepsze od Microsoftu. Nintendo na 3. miejscu

Zastanawialiście się kiedy, ile konsol nowej generacji sprzedała dana firma? Właśnie pojawiły się bardzo wiarygodne dane, które jasną pokazują, że Sony jest ponad dwa razy lepsze od Microsoftu. Daleko w tyle, póki co, jest Nintendo.

Dane pochodzą od VG Chartz. Według ich wyliczeń Sony na całym świecie sprzedało 82,2 mln konsol PlayStation 4. Jak na tym tle wypada największy konkurent, czyli Microsoft? Raczej słabo. Wygląda na to, że Xbox One – w różnych wersjach – może pochwalić się wynikiem 40 mln. Zatem Sony, przynajmniej po tym względem, jest dwa razy lepsze. Niestety, nie wiemy czy chodzi o liczbę urządzeń dostarczonych do sklepów, czy też sprzedanych bezpośrednio klientowi końcowemu.

Jeszcze „gorzej” radzi sobie Nintendo, które sprzedało około 22,86 mln Switchów. Trzeba jednak pamiętać, że stacjonarno-przenośna konsola zadebiutowała niecałe 2 lata temu, więc taki wynik należy uznać za spory sukces. Dla porównania Xbox One i PlayStation 4 mają już ponad 5 lat. Zatem tylko 2 razy gorszy wynik od Microsoftu należy uznać za dobry albo nawet bardzo dobry. Nintendo ma jeszcze sporo czasu, aby nadrobić zaległości.

Zobacz także: Pierwsze zdjęcia prototypu PlayStation 5

Nie jest tajemnicą, że Microsoft i Sony powoli szykują się do premiery konsol kolejnej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett. Oba urządzenia ponownie mają wykorzystywać podzespoły AMD, w tym procesor z architekturą Zen 2 oraz kartę graficzną Vega lub Navi. Takie połączenie ma zapewnić 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K Ultra HD.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG Chartz
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię