Strona głównaGryAktualnościSteam Families – dzielenie się grami o wiele łatwiejsze

Steam Families – dzielenie się grami o wiele łatwiejsze

Valve wprowadza na platformę Steam przydatną funkcję, która pozwoli na łatwe współdzielenie biblioteki gier pomiędzy członkami rodziny.

W marcu tego roku Vale uruchomiło Steam Families w wersji beta. Gracze otrzymali w ten sposób łatwiejszy sposób na dzielenie się swoimi grami. Po półrocznych testach, funkcjonalność została udostępniona dla wszystkich.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Steam.

Po dołączeniu do rodziny na Steam automatycznie zyskujecie dostęp do wszystkich gier posiadanych przez jej członków, które można współdzielić. Takie tytuły z waszych bibliotek także będą dostępne dla pozostałych członków rodziny. Następnym razem, gdy zalogujecie się do Steam, ta nowa biblioteka rodzinna pojawi się w kolumnie po lewej jako podsekcja na waszej liście gier. Zachowujecie własność swoich obecnie posiadanych tytułów, a gdy zakupicie nową grę, nadal będzie ona widoczna w waszej kolekcji.

Najlepsze jest to, że grając w grę z biblioteki waszej rodziny, będziecie tworzyć własne zapisy stanu gier, zdobywać własne osiągnięcia Steam, mieć dostęp do plików warsztatu i nie tylko.

Udostępnianie gier pozwala wam na granie w gry z bibliotek pozostałych członków rodziny, nawet jeśli są obecnie online i grają w inną grę. Jeśli wasza biblioteka rodzinna zawiera wiele kopii gry, wielu członków rodziny może grać w tę grę jednocześnie. Po więcej szczegółów dotyczących działania funkcji udostępniania gier zajrzyjcie do sekcji najczęściej zadawanych pytań poniżej.

Rodzina Steam może składać się z maksymalnie 6 bliskich członków rodziny. Valve zastrzega jednak, że producenci mogą usunąć swoją grę z projektu z powodów technicznych lub innych. Pod tym adresem znajdziecie listę gier, które można udostępniać. Jest tu sporo dużych produkcji jak BG3, Black Myth: Wukong czy Cyberpunk 2077.

Po dołączeniu do rodziny wszystkie gry, jakie posiada członek rodziny dostępne są u pozostałych członków rodziny. Jedyny problem to wspólne grania, na raz może grać tylko jedna osoba. Do tego dochodzi jeszcze kontrola rodzicielska, dzięki której rodzice mogą wyłączyć dostęp do określonych tytułów. Do tego możliwość ustawienia limitów na czas gry, wyświetlić raporty czasu gry i odzyskać hasło do konta dziecka.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię