Zadziwiające jest, jak w polskim Internecie jest cicho na temat HyperX Cloud Mix 2. To z pewnością jeden z najlepszych zestawów słuchawkowych w swojej klasie.
Czasami zastanawia mnie, dlaczego niektóre urządzenia pomimo swojej jakości są jakby niezauważalne? Przynajmniej na polskim rynku gier. Nieco konkretniej mam tu na myśli Cloud Mix 2, czyli zestawie słuchawkowym od HyperX. Model ten jest mocno chwalony za granicą, jednak u nas cisza.
Miałem okazję spędzić z tym modelem na głowie kilka tygodni i stwierdzam, że zdecydowanie było warto. Model ten jest zadziwiająco lekki jak na słuchawki bezprzewodowe a także cechuje się spokojnym designem. Nie jest to typowy krzykliwy zestaw gamingowy wyposażony w RGB. Dzięki temu możemy go wykorzystywać również podczas pracy i podczas telekonferencji z łączonymi kamerkami. Każdy kto pracuje na home office powinien to docenić.
HyperX Cloud Mix 2 to zdecydowanie przedstawiciel swojej rodziny, której głównymi cechami jest komfort użytkowania oraz bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Dźwięk generowany jest przez 40-milimetrowe przetworniki i dostarcza pełne brzmienie, bez zacinania się tonów na wszystkich zakresach. Głęboki i wyrazisty bas sprawia, że model ten sprawdza się także podczas słuchania muzyki oraz oglądania filmów. Jednak miłośnicy mocnego uderzenia mogą mieć niedosyt. Słuchawkom zwyczajnie brakuje odrobiny mocy. Dla większości użytkowników powinna być ona jednak wystarczająca. Kompaktowa konstrukcja Mix 2 sprawia, że mamy wrażenie przestrzennego dźwięku.
Wbudowane w muszlę pokrętło głośności wydaje się mieć dość dużą bezwładność przez co zmiana głośności od 0 do 100% wymaga sporej ilości kręcenia. To, co zasługuje na pochwałę, to dołączony dongiel, którym łączymy się bezprzewodowo, a bardziej konkretnie to zasięg, jaki oferuje. Zapewniał on łączność w całym mieszkaniu i pozwalał także wejść na klatkę schodową. O ile gracze raczej nie ruszają się z miejsca podczas gry, to już podczas pracy czy spotkań online, może się zdarzyć wizyta kuriera. Wtedy nie powinniście mieć problemów z dotarciem do drzwi bez rozłączania zestawu.
Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość schowania dongla w jednym z nauszników, co zdecydowanie ułatwia podróżowanie ze słuchawkami.
Mikrofon w jaki wyposażone są Cloud Mix 2 działa poprawnie. Nie jest to może mistrzostwo świata, jednak spełnia swoją rolę. W razie potrzeby można go w każdej chwili odpiąć od muszli.
Pałąk łączący obie muszle wydaje się dość mały, jednak sprawia, że słuchawki dobrze trzymają się na głowie i nie spadają. Wyściółka pałąka oraz muszli wykonana jest ze skóry ekologicznej wypełnionej pianką pamięciową, co zapewnia miękkość i wygodę nawet podczas długich sesji.
Pomimo tego, że cały zestaw wykonany jest z tworzywa sztucznego, sprawia on wrażenie wytrzymałego. Elementy są dobrze spasowane a konstrukcja nie trzeszczy i nie skrzypi podczas noszenia.
Poza możliwością podłączenia zestawu za pomocą dołączonego klucza, słuchawki obsługują także łączność za pomocą Bluetooth. Niestety nie ma możliwości jednoczesnego sparowania z PC i np. telefonem. Jednak raczej nie jest to często spotykana funkcjonalność.
Twórcy udostępniają także dedykowane oprogramowanie Ngenuity, które pozwala na bardziej szczegółowe sterowanie parametrami urządzenia. Mamy tu możliwość ręcznej regulacji tonów, wyboru ustawień predefiniowanych, np. do słuchania muzyki, grania czy oglądania filmów. Według mnie najlepiej sprawdza się tryb muzyki, oferujący najbardziej żywy dźwięk. Przetworniki działają w zakresie od 20 Hz do 20 kHz.
Oprócz łączności bezprzewodowej, zestaw można podpiąć za pomocą znajdującego się w pudełku kabla 3,5mm. Ten jednak mógłby być nieco dłuższy. Jednak Mix 2 to przede wszystkim słuchawki bezprzewodowe.
W przypadku połączenia bezprzewodowego po uruchomieniu miły głos informuje nas o procentowym naładowaniu baterii. Jest to dobre rozwiązanie, które nie wymusza na nas stałego monitorowania stanu baterii.
Wbudowany przycisk wielofunkcyjny pozwala na sterowanie odtwarzaczem, pauzą, pomijaniem i powrotem do poprzedniego utworu. Wbudowany przycisk Mute jest kompatybilny z popularnymi komunikatorami i pokazuje w aplikacji, że mamy wyciszony mikrofon.
HyperX, podobnie jak wiele innych modeli słuchawek bezprzewodowych, cierpi na irytującą manierę wyciszania dźwięku po uruchomieniu. Także odpalanie kolejnego filmu na YT skutkuje wygłuszonym początkiem. Przez to masz wrażenie jakby sekunda nagrania była ucinana.
Z trybu ANC, czyli redukcji szumów, najlepiej korzystać tylko w momencie, gdy siedzimy. Włączenie ANC podczas poruszania się może powodować nieprzyjemne wibracje przetworników. Jednak w momencie, gdy siądziemy spokojnie na tyłku przed komputerem to Mix 2 bardzo ładnie wygłuszają dźwięki otoczenia i możemy w spokoju cieszyć się tym co robimy.
Podsumowanie i ocena
Pomimo kilku pomniejszych wad, nadal uważam, że na temat Cloud Mix 2 jest zdecydowanie za cicho w polskim Internecie. Model ten zapewnia wysokiej jakości dźwięk oraz spory zasięg dla łączności bezprzewodowej. Jakość wykonania oraz bardzo dobry stosunek ceny do jakości sprawiają, że warto wziąć ten model pod uwagę, jeżeli szukacie słuchawek nie tylko do grania, ale także do codziennej pracy.
Obie grupy użytkowników z pewnością docenią wygodę jaką zapewnia ten model. 40-milimetrowe przetworniki dostarczają do naszych uszu szeroką gamę dźwięków i nie powodują zniekształceń w żadnym z pasm.
Wbudowany mikrofon sprawdzi się podczas codziennego użytkowania, jednak raczej nie będzie to pierwszy wybór dla osób, które zajmują się np. nagrywaniem podcastów.
Ocena 8/10
Zalety
|
Wady
|