Strona głównaKonsolePlayStation 5 Pro z wydajnością na poziomie Xbox Series X

PlayStation 5 Pro z wydajnością na poziomie Xbox Series X

Od jakiegoś czasu docierają do nas sprzeczne informacje na temat wydajności konsol nowej generacji. Raz słyszymy, że Xbox Series X będzie wydajniejszy od PlayStation 5, a innym razem, że będą one porównywalne. Teraz już chyba wiemy skąd się to wzięło.

Według najnowszych przecieków z forum NeoGAF do sprzedaży trafią dwie wersje nowego Xboxa i dwie wersje PlayStation 5. To prezentowany do tej pory Xbox Series X jest tym mocniejszym wariantem, dla którego rywalem pod względem wydajności ma być PlayStation 5 Pro. Tymczasem słabsza wersja konsoli Microsoftu ma mieć osiągi porównywalne do zwykłego PlayStation 5.

Mocniejsze konsole mają osiągać wydajność na poziomie 12 teraflopów (co zostało już potwierdzone przez Microsoft). Natomiast słabsze to około 9 teraflopów, czyli nadal sporo więcej niż obecna generacja. VFXVeteran, który stoi za przeciekami (na forum NeoGAF oznaczony jest jako „branżowy specjalista”) twierdzi, że mocniejsze wersje będą drogie. Nie był w stanie podać dokładnej ceny, ale stawia, że będzie to około 600 dolarów. Według aktualnego kursu daje to około 2350 zł. Z drugiej strony często 599 dolarów to w Europie 599 euro, a to już daje prawie 2600 zł.

Co ciekawe, oba warianty konsol – zarówno Microsoftu, jak i Sony – mają trafić do sprzedaży w tym samym czasie, czyli już pod koniec 2020 roku.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceNeoGAF
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

  1. Radzę zacząć od weryfikacji wiarygodności tego całego Veterana:), gość jest tak zorientowany w temacie wydajności konsol i „fachowy” jak wróżbita Maciej:) Ciekawe kiedy tymi „zapewnieniami” zajmie się Digital Foundry 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię