Strona głównaRecenzjeAkcesoriaSPC Gear EG950 Ergonomic Chair – Recenzja

SPC Gear EG950 Ergonomic Chair – Recenzja

Parametry techniczne

Fotel jest solidnie zapakowany oraz zabezpieczony przed uszkodzeniem. EG950 trafia do nas z fabryki w stanie do samodzielnego montażu. No przynajmniej częściowo. Naszym zadaniem jest połączenie podstawki z kółkami oraz podnośnikiem pneumatycznym, na którym montujemy siedzisko z oparciem i podłokietnikami. Opcjonalnie możemy zamontować zagłówek, który jest jedynym elementem zestawu wymagającym użycia klucza. Ten również jest w zestawie.

Specyfikacja SPC Gear EG950 Ergonimic Chair

  • Materiał poszycia: siatka (TPEE oraz PET);
  • Waga fotela [kg]: 19,7;
  • Wewnętrzna szerokość siedziska [mm]: 490;
  • Zewnętrzna szerokość siedziska [mm]: 490;
  • Grubość siedziska [mm]: 35-70;
  • Głębokość siedziska [mm]: 435-475;
  • Minimalna wysokość siedziska od ziemi [mm]: 470;
  • wysokość siedziska od ziemi [mm]: 560;
  • Wysokość oparcia [mm]: 575;
  • Grubość oparcia [mm]: 21;
  • Wewnętrzna szerokość oparcia [mm]: 490;
  • Zewnętrzna szerokość oparcia [mm]: 490;
  • Minimalny kąt pochylenia oparcia [°]: 90
  • Maksymalny kąt pochylenia oparcia [°]: 123;
  • Minimalna wysokość podłokietnika [mm]: 165;
  • Maksymalna wysokość podłokietnika [mm]: 225;
  • Regulacja podłokietnika prawo/lewo: nie;
  • Regulacja podłokietnika przód/tył: nie;
  • Możliwość obracania podłokietnika: tak;
  • Rodzaj mechanizmu bujania: MULTILOCK;
  • Rodzaj podnośnika gazowego: 85 mm klasa 4;
  • Długość ramienia podstawy [mm]: 350;
  • Minimalny wzrost użytkownika [cm]: 170;
  • Maksymalny wzrost użytkownika: 190;
  • Maksymalna waga użytkownika: 120 kg;
  • Cena: 2089 zł.

Wygląd i Ergonomia

Moje pierwsze wrażenie po złożeniu EG950? Lekka konsternacja i zdziwienie. Bo jak to fotel za prawie 2 tysiące nie jest pokryty materiałem tylko siatką? Zdanie zmieniłem chwilę po tym jak na tej siatce posadziłem swoje cztery literki. Okazuje się, że zastosowanie na siedzisku i oparciu siatki jest strzałem w dziesiątkę. Materiały określane jako TPEE oraz PET dają komfortowe wsparcie zarówno pupie jak i plecom. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest  przewiewności, co zdecydowanie docenicie zwłaszcza gdy za oknem będą upały.

SPC Gear EG950 Ergonomic Chair, jak przystało na fotel ergonomiczny, daje nam bardzo szerokie pole manewrów jeżeli chodzi o dopasowanie jego ustawień do naszych preferencji i budowy ciała. Cała konstrukcja fotela to połączenie tworzyw sztucznych oraz aluminium. Najniższym elementem konstrukcji jest pięćkółek pokrytych silikonem, które pozwalają na bezszelestne przemieszczanie się po dywanie i podłodze. Ich dodatkową zaletą jest brak pozostawiania śladów. Od dawna nie miałem do czynienia z fotelem, który byłby wyposażony w tak płynnie działające kółka. Z jednej strony nie musimy wkładać dużo siły, żeby się przemieścić, a z drugiej nie jeździmy jak bezwolna kukła.

Kółka przymocowane są do pięcioramiennego stojaka wykonanego z połyskliwego aluminium, który również prezentuje się świetnie. W jego środku znajduje się siłownik pneumatyczny klasy czwartej działający w zakresie 70 mm i pozwalający na utrzymanie do 120 kg. Działa on bardzo płynnie oraz cicho. Pozwala na precyzyjne dopasowanie wysokości ustawienia siedziska. Przycisk regulacji wysokości został umiejscowiony pod prawym podłokietnikiem. Takie rozwiązanie bardzo ułatwia regulację, w przeciwieństwie do drążków umiejscowionych pod krzesłem.

Siedzisko wykonane zostało z siatki z tworzywa TPEE, które dzięki swojej sprężystości podtrzymuje tyłek bez wbijania się. Nawet po wielogodzinnym siedzeniu przed komputerem nie miałem wrażenia „płaskiego tyłka”, jakbym siedział na desce. Zastosowanie siatki wspomaga również cyrkulację powietrza, dzięki czemu „rumiane policzki” się nie grzeją. Dodatkową zaletą jest możliwość regulowania głębokości siedziska przy pomocy przycisku umieszczonego pod lewą ręką.

Nasze łokcie znajdą oparcie w regulowanych podłokietnikach, wykonanych z lekko sprężystego tworzywa z fakturą. Konstrukcja fotela pozwala na dopasowanie wysokości ustawienia podłokietników w pionie oraz poziomie. Sposób pionowej regulacji z początku wprowadził mnie w konsternację i podejrzenia, że coś nie działa tak jak powinno. Mechanizm pozwala na podnoszenie podłokietników co jeden klik. Z kolei wysunięcie na maksa powoduje zwolnienie blokady i możliwość ich opuszczenia do minimalnej wysokości. Regulacja w poziomie pozwala na ustawienie ich w trzech pozycjach: na wprost oraz po ok 25 stopni w lewo i w prawo. Zabrakło mi możliwości regulacji podłokietników w przestrzeni przód tył, co znacznie ułatwiłoby podsunięcie się do biurka.

Tak jak wcześniej wspominałem pod prawym podłokietnikiem znajduje się przycisk umożliwiający regulację wysokości siedziska. Natomiast pod lewym podłokietnikiem znajduje się przycisk zwalniający i blokujący oparcie fotela. Rama oparcia została wykonana z aluminium, natomiast plecy – tak jak siedzisko – wykonane są z siatki. Oparcie jest elementem które w sposób najbardziej szczegółowy możemy dopasować do naszych preferencji.

Wychylenie oparcia możemy regulować w zakresie od 90 do 123 stopni i działa ono bardzo płynnie, pozwalając na zablokowanie pozycji w 15 punkach wychylenia. Jest to zasługa mechanizmu multilock. Oparcie nie przeskakuje jak w przypadku innych konstrukcji, z którymi miałem do tej porty kontakt. Maksymalne wychylenie pozwala przyjąć pozycję niemal leżącą, a co za tym idzie spokojne przycięcie komara bez oddalania się od komputera. Podczas testów zafundowałem sobie kilka drzemek i zdecydowanie wiem co mówię. Dzięki korbce, znajdującej się pod siedziskiem, możemy regulować siłę naciągu dwóch sprężyn odpowiadających za elastyczność oparcia.

Kolejnym punktem regulacji oparcia jest możliwość zmiany wychylenia punku podparcia odcinka lędźwiowego oraz jego wysokości. Dzięki temu ustawieniemożemy dopasować do wygięcia naszego kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. To przekłada się na zdecydowanie większy komfort pracy i zabawy przy komputerze w porównaniu do innych konstrukcji.

Opcjonalnie posiadacze fotela mogą zamontować w oparciu zagłówek, który możemy regulować w trzech poziomach. Montaż wykonujemy za pomocą dwóch dołączonych do zestawu śrub oraz klucza. Oparcie możemy regulować w pionie, w przygód i w tył oraz dopasowywać kąt wychylenia zagłówka. Jest to również ten element, który umila spanie.

Spis treści

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię