Strona głównaRecenzjeHardwareASUS TUF Gaming FX505D - recenzja gamingowego laptopa

ASUS TUF Gaming FX505D – recenzja gamingowego laptopa

Klawiatura, touchpad, dźwięk i oprogramowanie

Klawiatura w FX505D to miód ma moje serduszko. ASUS udowodnił, że w laptopie 15,6 cala można zmieścić blok numeryczny, którego jestem zdecydowanym fanem. Chociaż jest nieco węższy niż standardowo, ale najważniejsze, że producent pamiętał o Excelowych maniakach.

Uwadze nie może także umknąć gamingowy charakter klawiatury – poza podświetleniem RGB dodatkowo wyróżniono klawisze WSAD. Wszystkie klawisze działają nieomal bezgłośnie, podczas pisania wydobywa się z nich taki delikatny dźwięk, typowy dla klawiatur laptopowych. Lubię się w niego wsłuchiwać. Co więcej, powierzchnia spacji po lewej stronie została zwiększona, co ułatwia jej przyciskanie podczas grania z kombinacją WSAD.

Czcionka użyta do opisania każdego z klawiszy jest czytelna zarówno z podświetleniem jak i bez niego. Poza WSAD, każdy z klawiszy pokryty został czarną farbą z białymi oznaczeniami. Klawisze WSAD pozostały przeźroczyste, a do ich opisania użyta została czarna farba.

Touchpad jest śliski i przyjemny w dotyku, prawidłowo reaguje na ruchy palca i gesty. Przyciski myszy zostały zintegrowane z płytką. Zabrakło mi tu tylko przewijania okienek na krawędzi, jednak ostatnio nie uświadczyłem tego w żadnym za laptopów.

Bardzo miłym zaskoczeniem są wbudowane w FX505D głośniki. Jak na 2 W mocy grają bardzo głośno oraz nad wyraz dobrze i czysto. Basy są ok, może nie są aż tak głębokie i czuć brak subwoofera, ale i tak jest zdecydowanie lepiej niż w większości konstrukcji. Wystarczą spokojnie do oglądania filmów słuchania muzyki i grania.

Wraz z komputerem w standardzie dostajemy aplikację Armoury Crate, która pozowała wydobyć nieco więcej z komputera. To tutaj możemy zmienić profil wydajności, zmienić kolor i sposób podświetlenia klawiatury czy zmienić profil wyświetlania ekranu dostosowany do konkretnego gatunku gier.

Spis treści

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

2 KOMENTARZE

  1. Wiem, że odgrzewam kotleta, ale u mnie dokładnie w tym modelu była matryca 60Hz. Możliwe że do tego samego modelu wkładali aż tak różne matryce?

  2. Dużą zaletą Asusa Tuf FX505d przedstawionego w recenzji jest niska cena do zapewnionych parametrów. Jest to niższa seria Gamingu Asusa ale bardzo dobrze radząca sobie w grach. Matryca 120 hz i RTX 2060 mówią same za siebie do tego wydajny AMD Ryzen 7 i mamy sukces 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię