Strona głównaPoradnikiGryBiomutant – wszystko co wiemy o grze

Biomutant – wszystko co wiemy o grze

Jeżeli tak jak my oczekujecie z niecierpliwością na Biomutant lub zwyczajnie chcielibyście dowiedzieć się więcej o tej niecodziennej produkcji to dobrze trafiliście. Wszystkie informacje na temat gry zebraliśmy w jednym, łatwo dostępnym miejscu.

Powoli zbliżamy się do premiery Biomutant. Od pierwszej prezentacji gry przez długi czas było o niej bardzo cicho, co rodziło niepokój o to czy kiedykolwiek doczekamy się premiery. Na szczęście THQ Nordic, a w zasadzie ekipa Experiment 101 cały czas pracowała nad grą. Jak wspomina szef studia, prace nad nią prowadzone były własnym tempem, aby nie było nadgodzin, a pracownicy byli skupieni nad tym co robią i przede wszystkim chcieli to robić.

Jeżeli chcecie wiedzieć więcej na temat tej tajemniczej gry RPG z szopem mutantem w roli głównej, to dobrze trafiliście. Specjalnie dla Was zebraliśmy wszystko co wiemy na temat Biomutant w jedną, niedużą pigułkę.

Biomutant – data premiery

Premiera gry zapowiedziana jest na 25 maja 2021. Biomutant trafi na PC (Steam), PS4 oraz Xbox One. Grę będzie można uruchomić również na Xbox Series i PS5 w ramach kompatybilności wstecznej.

Pierwotna data premiery przypadała na rok 2019. Ta została jednak przesunięta na 2020, a Experiment 101 poinformowało wtedy, że ujawni datę premiery gry, gdy wszyscy w studio będą pewni, że trafią w tą datę i gra rzeczywiście będzie gotowa. Dlaczego tak długo? Tak jak wcześniej wspominałem, szef studia Stefan Ljungqvist powiedział, że deweloperzy mają mieć czas na poprawki bez crunchu, nadgodzin i ślepego pędu. I całe szczęście, bo to może się źle skończyć jak w przypadku Cyberpunk 2077.

Jak będzie wyglądał Biomutant?

Dotychczas zostały zaprezentowane dwa filmy z rozgrywką. Pierwszy podczas Gamescom 2018, drugi podczas Summer of Gaming 2020. Długo można pisać co przedstawiają oba klipy, ale chyba łatwiej będzie je zwyczajnie obejrzeć.

Do jakiego gatunku zalicza się Biomutant?

Oficjalnie deweloper Experiment 101 opisuje Biomutant jako postapokaliptyczną mieszaninę RPG z bajką Kung-Fu. Wydaje się jednak, że jest to tylko wycinek tego czym naprawdę będzie ta produkcja. Na podstawie opublikowanych materiałów możemy wnioskować, że będzie to Action RPG z systemem mutacji, który z czasem zmienia naszego szopa mutanta i dostosowuje go do otoczenia.

W grze będzie również rozbudowany system craftingu nowych broni oraz zbroi. Pomimo tego, że na zaprezentowanych materiałach gra wygląda na liniową, to w rzeczywistości będzie to gra z otwartym światem o wielkości 4X4 kilometrów, bez wliczania w to lokacji podziemnych.

Biomutant – fabuła

Autorzy gry zdecydowali się na trochę inne podejście do postapokalipsy. Nie mamy świata zniszczonego przez wojnę nuklearną tylko potężną powódź. Teraz oleista zaraza zaatakowała Drzewo Życia i próbuje przywrócić światu witalność. Naszym zadaniem jest je uratować, a przy okazji zjednoczyć rozproszone po świecie plemiona. Według deweloperów, nasze działania podczas gry mają mieć bardzo duży wpływ na świat oraz zakończenie.

Misja Drzewo Życia może przypominać nieco to co widzieliśmy w Mass Effect 3. Uzdrowienie każdego z korzeni Drzewa Życia ma zwiększyć szansę na uratowanie świata pod koniec gry.

Biomutant z polską lokalizacją?

Gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej. Jednak co ciekawe, będzie występował tam tylko jeden aktor głosowy – jako wszechobecny narrator. To właśnie on będzie opowiadał o poczynaniach naszego mutanta, ale także wypowiadał każdą kwestię NPC. To trochę tak jakby czytał dialogi z jakiejś bajki np. jak w Misiu Uszatku.

Biomutant – kreator postaci

Na początku gry powita nas kreator postaci, w którym będziemy mogli nieco namieszać w kodzie genetycznym naszego bohatera. Ten z kolei będzie odpowiadał za siłę, zwinność, poziom zdrowia, charyzmę i intelekt postaci. Modyfikacja kodu ma wpływać nie tylko na cechy, ale także na wygląd. Statystyki będą mieć bezpośredni wpływ na ilość zadawanych obrażeń, perswazję oraz prędkość ruchu.

Biomutant – umiejętności fizyczne oraz psioniczne

Nasz dzielny mutant będzie mógł nie tylko mutować umiejętności fizyczne, ale również umiejętności umysłu, pozwalające na używanie m.in. telekinezy oraz innych sztuczek rodem z Jedi.

Biomutant – system walki

Deweloperzy gry porównują system walki do tego z Devil May Cry, co zresztą da się zauważyć na powyższych materiałach. Oznacza to, że będzie to dynamiczna mieszanka walki w zwarciu oraz na odległość z wykorzystaniem pistoletów. Walka polega na łączeniu ciosów w combosy oraz kontrolowaniu tłumu przeciwników.

Biomutant – crafting, czyli Adam Słodowy przedstawia

Jak wcześniej wspomniałem, w grze ma występować rozbudowany system craftingu. Ten wykorzystamy do tworzenia broni wykonanych ze śmieci jakie znajdziemy po drodze podczas wyprawy. W sieci można natknąć się na opisy broni stworzonych ze znaków drogowych, kluczy francuskich i innego dziwnego złomu, jak choćby szczoteczki do zębów.

Biomutant – system karmy

W grze będzie występował system karmy, tutaj zwany Aurą. Prawdopodobnie w zależności od tego czy będziemy postępowali godziwie, czy nie, zobaczymy różne zakończenie gry. Od poziomu Aury zależeć też będzie nastawienie NPC oraz dostępne opcje dialogowe.

Biomutant – edycja pudełkowa

Pudełkowa wersja Biomutant dostępna będzie w edycji Atomowej oraz Kolekcjonerskiej. Pierwsza z nich skierowana jest dla największych fanów z zasobnym portfelem. Edycja ta oprócz gry będzie zawierała także steelbooka, dużą dioramę o wymiarach 60 x 25 x 30 cm, koszulkę w rozmiarze L/XL, podkładkę pod mysz, drukowany na materiale kadr z gry w formacie A1, ścieżkę dźwiękową z gry oraz pudełko. Cena to bagatela 400 euro.

Biomutant

Biomutant – wymagania systemowe

Minimalne:

 • System: Windows 7 lub nowszy (64 bit);
 • Procesor: AMD FX-8350 lub Intel Core i5-4690K;
 • Pamięć: 8 GB RAM;
 • Karta graficzna: 4 GB Direct3D 11, GeForce GTX 960 lub Radeon R9 380;
 • DirectX: DX11;
 • Miejsce na dysku: 25 GB.

Rekomendowane:

 • System: Windows 10 (64bit);
 • Procesor: AMD Ryzen 5 1600 lub Intel Core i7;
 • Pamięć: 16 GB RAM;
 • Karta graficzna: 6 GB Direct3D 11, GeForce GTX 1660Ti lub Radeon RX 590;
 • DirectX: DX11;
 • Miejsce na dysku: 25 GB.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię