Strona głównaGryAktualnościDOOM Etarnal – reżyser twierdzi, że pierwsza wersja gry była bardzo nudna

DOOM Etarnal – reżyser twierdzi, że pierwsza wersja gry była bardzo nudna

Jak mówi mądre powiedzenie, nie ważne jak coś się zaczyna, ale jak się kończy. Wygląda na to, że w przypadku DOOM Eternal sprawdziło się to w 100%. Jednej z twórców gry przyznał, że w początkowej fazie projektu gra była bardzo nudna i nijaka.

Doom Eternal to jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Liczne recenzje mówią same za siebie 10/10 to najczęściej przyznawana ocena. Jak się jednak okazuje wcale mogło tak nie być. W jednym z wywiadów Hugo Martin zdradził, że pierwsza wersja Dooma była nijaka i nudna:

Gra była naprawdę nudna, ponieważ nic nie mogło Cię dotknąć. Mogłeś bardzo łatwo omijać pociski i samych wrogów. Można było właściwie przejść całą grę jakby nic na niej nie było.  To nie miało dobrego efektu.

Zobacz: Half-Life 2 – nowy mod zamienia grę w Park Jurajski

W związku z tym, ekipa zaczęła się zastanawiać co sprawiło, że Doom 2016 był tak dobry. Wtedy doszli do wniosku, że nie poprawia się idealnego systemu walki i trzeba skupić się na innych aspektach.

Nasza walka była na światowym poziomie, ale wszystko inne w grze nie sięgało tego poziomu. Każdy aspekt musiał być teraz znacznie lepszy.

Zobacz: Koronawirus może opóźnić rozwój Rainbow Six Siege

I to było kluczem do sukcesu. DOOM Eternal dostępny jest na PC, PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię