Precyzja i oprogramowanie
Głównym organem Pulsefire Core jest sensor optyczny Pixart 3327 z możliwością ustawienia czułości w przedziale od 200 do 6200 DPI. Z gryzoniem wykorzystującym ten sensor spotykam się po raz pierwszy, przez co jeszcze bardziej byłem ciekawy wyników testów. Pomimo bardzo szerokiego zakresu DPI przez większość czasu korzystałem z wartości 1600 lub 2400. Wyższa wartość nie pozwala mi na precyzyjne sterowanie kursorem.
Testy wykonałem dla wartości 400/800/1600/2400/3200/6400 DPI. Prędkości maksymalne, w zależności od DPI wahały się w granicach 2,90 do nawet 6,72 m/s. Jednak ustawienie DPI na poziomie wyższym niż 2400 powoduje, że ciężko zapanować nad kursorem. Dla mnie najbardziej optymalna była wartość 1600 DPI, pozwała na w miarę precyzyjne sterowanie. Jeżeli ktoś jest bardzo drobiazgowy doszuka się delikatnej akceleracji wstecznej. Dla zwykłego użytkownika będzie ona niezauważalna.
Producent zadbał o możliwość konfiguracji parametrów gryziona za pomocą aplikacji NGenuity. Oprogramowanie pozwala na stworzenie spersonalizowanych profili, które możemy potem eksportować i importować również na innych komputerach. Użytkownik może dobrać parametry podświetlenia, czułość sensora oraz stworzyć makra.
Zakładka Podświetlenie pozwala wybrać kolor podświetlenia gryzonia z palety ponad 16 milionów barw, wybrać efekt oraz prędkość zmiany kolorów. W zakładce Wydajność możemy ustawić czułość sensora oraz zdefiniować od 1 do 5 poziomów, między którymi przełączamy się przyciskami na grzbiecie gryzonia. Dodatkowo dla każdego z poziomów możemy ustalić kolor podświetlenia, co ułatwi identyfikację podczas grania. Zakładka Makra pozwala zmienić standardowe funkcje przycisków przypisując do nich predefiniowane funkcje lub własne makra.