Strona głównaEsportVirtus.pro o krok bliżej IEM Sydney. Polacy lepsi od Ninjas in Pyjamas

Virtus.pro o krok bliżej IEM Sydney. Polacy lepsi od Ninjas in Pyjamas

To było starcie dwóch drużyn, które jeszcze niedawno trapił ogromny kryzys formy. Tych problemów jednak nie było absolutnie widać i zobaczyliśmy niezwykle ciekawe i wyrównane spotkanie.

Walka o IEM Sydney zaczęła się dla Polaków średnio – na pierwszej mapie (Nuke) zawodnicy NiP wystartowali „z kopyta”, zyskując 4-punktową przewagę, jednak Polacy szybko wzięli się za odrabianie strat. Można było nawet odnieść wrażenie, że z dużą przewagą wygrają pierwszą połowę, ostatecznie jednak Szwedom udało się zniwelować straty do jednego punktu i wyniku 8:7 dla VP. Druga połowa była jeszcze bardziej wyrównana, przy wyniku 5:5 jednak to Polacy postarali się by wyrwać przeciwnikom mapę i trzy ostatnie rundy padły ich łupem. Finalny wynik to 16:12 dla VP.

Na Inferno wróciły demony VP z ostatnich miesięcy – Polacy mieli problemy z zakończeniem jakiejkolwiek akcji z sukcesem, przegrywając pierwszą połowę aż 3:12. W drugiej poszło im nieco lepiej, ale wygrana na tej mapie była dla Szwedów na wyciągnięcie ręki i nie było szans by ją wypuścili. Tak więc w drugiej części wystarczył im remis 4:4, a w skali całej mapy zobaczyliśmy wynik 7:16 dla NiP.

No i ostatnia mapa, czyli Mirage. Tutaj spotkanie znowu zrobiło się niezwykle wyrównane, raz jedna, raz druga drużyna wyrywała sobie zwycięstwa w poszczególnych rundach. Pod koniec pierwszej połowy o włos lepsi byli zawodnicy NiP, ale druga pistoletówka wpadła na konto NiP i Szwedzi zdobyli lekką przewagę. Na cztery wygrane przez nich rundy Polacy wygrali tylko jedną, ale w żadnym stopniu nie zamierzali przeciwnikom tak łatwo odpuszczać i po kilkunastu minutach mieliśmy już wynik 12:11. Pierwsza okazja na remis co prawda Polakom się wymknęła, ale już przy 13:12 udało się dogonić przeciwnika, a chwilę później – wyjść na prowadzenie. W rundzie meczowej doskonałym clutchem 3 na 1 popisał się byali, gwarantując Polakom wygraną i udział w półfinale kwalifikacji. Wynik Mirage to 16:14 dla VP.

W półfinale przeciwnikami Polaków mogą być zawodnicy G2 albo nowy team SZPERA – 'Adwokacik’. Jakie są Waszym zdaniem szanse na „polskie spotkanie” ? I jak oceniacie możliwości VP w całym turnieju?