Strona głównaGadżetyCyberpunk 2077 z oficjalną monetą kolekcjonerską

Cyberpunk 2077 z oficjalną monetą kolekcjonerską

Szaleństwo wokół gry Cyberpunk 2077 to nie tylko gadżety. Powstała także specjalna moneta, upamiętniająca premierę polskiej gry.

Popularność gry Wiedźmin spod ręki CD Projekt RED doprowadziła w końcu, że na rynku kolekcjonerskim pojawiły się monety inspirowane tym tytułem. Teraz podobnie dzieje się z Cyberpunkiem 2077 – z tą różnicą, że na specjalne monety kolekcjonerom przyszło czekać znacznie krócej. 

Cyberpunk The Punk Universe

Mennica Gdańska wypuszcza z tej okazji monety pod wspólnym szyldem “The Punk Universe”. Jak na to czym są, monety mają niezwykle nowoczesny design, z elementami UV i druku fluorescencyjnego. Awers monety prezentuje fragment świata gry., natomiast rewers – skomplikowaną siatkę połączeń, niczym neurony w mózgu.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – hit, niedoceniona perła czy tragedia? [recenzja]

Nakład monet jest oczywiście limitowany – do 500 sztuk. 250 egzemplarzy przeznaczonych jest dla fanów gry, a 250 sztuk trafi na rynek kolekcjonerski. Do kompletu dołączona jest książka Philipa K. Dicka “Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?”. Cena zestawu to 1499 PLN, a moneta w oficjalnej sprzedaży pojawi się 30 kwietnia 2021 roku – aktualnie trwa przedsprzedaż.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię