Najlepsze easter eggi w grach PC, czyli rozrywka z wielkanocnymi jajami

Opublikowany: 2018-03-31 przez grzegorz.rosa

Z okazji świąt Wielkanocnych chcielibyśmy podzielić się z Wami swoistym jajkiem, a raczej jajkami odnoszącymi się do deweloperskich żarcików zawartych w grach. Spośród całej masy easter eggów wybraliśmy te, które według nas trafiają w czuły punkt rozśmieszając do łez.

Twórcy gier często w swoich dziełach zamieszczają ukryte treści, których celem jest rozbawienie i puszczenie oczka w kierunku graczy. W zgrabny sposób zapożyczają postaci, dialogi, czy też fragmenty historii charakterystyczne dla innych tworów popkultury, w tym również z konkurencyjnych produkcji komputerowych. Zdarza się więc, że w ramach rozgrywki natkniemy się na rzeczy jakby z innej bajki, lecz to w żaden sposób nie umniejsza wartości gier przesyconych podobnymi smaczkami, a wręcz przeciwnie. Pomagają zmniejszyć napięcie fabularne, zażegnać monotonię oraz oderwać nas na chwilę od głównych celów (czyt. misji/zleceń).

Easter eggi z założenia, choć mają charakter symboliczny, to jednak dobrze opracowane wywołują właściwą dlań reakcję – nagły atak śmiechu. Niektóre z nich piętnują oryginalne utwory, traktując je wyłącznie jako narzędzie bądź element pozwalający przedłużyć obcowanie z grą, ale znacznie więcej powstało ich na skutek chęci oddania hołdu ulubionym autorom sztuki w wersji cyfrowej, czy też w klasycznym wydaniu.

Dlatego nie raz porzucamy drogę prowadzącą do finału gry i szukamy easter eggów, niczym tajemniczych skarbów. Te niestety nie są podane na tacy, a stanowią nagrodę dla najwytrwalszych i najbardziej ciekawskich osób, które przetrząsną wszystkie kąty, zajrzą pod każdy kamień i nie zrezygnują z dalszej wędrówki, choćby twórcy postawili przed nimi tablicę z informacją o tym, że to koniec mapy.

Jeśli więc jesteście ciekawi, czy przypadkiem nie ominęliście w swoich umiłowanych gierkach scen rodem z Monty Pythona, to zapraszamy do zapoznania się z wyselekcjonowanymi easter eggami. Wskażemy Wam nie tylko ich puenty, ale również drogę ku odkryciu każdego z osobna jajecznego dowcipu.

Spis treści

 1. Wiedźmin 2 i Wiedźmin 3
 2. Resident Evil VI
 3. Hitman Absolution
 4. Gothic 2
 5. Crysis 2
 6. Far Cry 4 i Far Cry 5
 7. Borderlands 2
 8. Red Faction: Armageddon
 9. Ghost Recon: Wildlands
 10. Battlefield 1
 11. Dead Space
 12. GTA V
 13. Half-Life 2
 14. Diablo II

Komentarze

Odpowiadasz na komentarz # - zrezygnuj

Podobne

Ładowanie danych...