Polecane zestawy komputerowe – lipiec 2018

Opublikowany: 2018-07-02 przez Damian.Jaroszewski

Ceny kart graficznych powoli się stabilizują. Ceny wciąż nie są idealne, ale już jesteśmy bardzo blisko domyślnych poziomów, dzięki czemu da się już złożyć dobry komputer dla gracza w przyzwoitej cenie. Dowodzą tego nasze polecane zestawy na lipiec 2018 roku.

Powinniście już znać nasze podstawowe wytyczne przy komponowaniu zestawów komputerowych. Przede wszystkim liczy się dla nas wydajność w grach i ewentualna możliwość łatwego rozbudowania komputera. Na dalszy plan spada wydajność w aplikacjach użytkowych, nie wspominając już o programach do edycji grafik lub wideo. Na szczycie naszej listy priorytetów są: karta graficzna, procesor i pamięć RAM. Ale nie oznacza to, że bagatelizujemy wpływ płyty głównej, zasadność solidnego zasilacza lub potrzebę instalowania systemu operacyjnego na dysku SSD. Jeśli budżet na to pozwala, to staramy się, aby każdy element oferował odpowiednią jakość i wydajność.

Nie bierzemy pod uwagę napędów typu nagrywarka DVD, ponieważ są one dzisiaj zbędne. Już nikt nie korzysta z płyt, a nawet gdyby, to cena nagrywarki DVD to ledwie kilkadziesiąt złotych. Po drugie, w naszych zestawach nie ma obudów. Dlaczego? Ze względu na bardzo różne gusta użytkowników. W sprzedaży dostępnych jest wiele dobrych produktów i wierzymy, że każdy będzie potrafił wybrać coś dla siebie. Oczywiście czepiacie się nas w komentarzach, że końcowa cena zestawu będzie przez to wyższa. Nie przeczymy temu. Zauważcie jednak, że my wciąż trzymamy się okrągłych sum i nie idziemy na łatwiznę. Wiele serwisów konkurencyjnych oferuje zestawy w cenie np. 4200 zł. Też moglibyśmy tak zrobić, dodając do każdego PC-ta cenę obudowy, ale naszym zdaniem nie ma to sensu. Dlatego na końcu znajdziecie kilka polecanych przez nas modeli. Od tego miesiąca dodajemy też polecane chłodzenia do CPU.

Spis treści

 1. Komputer do 1500 zł (Intel)
 2. Komputer do 2000 zł (Intel)
 3. Komputer do 2500 zł (Intel)
 4. Komputer do 3000 zł (Intel)
 5. Komputer do 3000 zł (AMD)
 6. Komputer do 4000 zł (Intel)
 7. Komputer do 4000 zł (AMD)
 8. Komputer do 5000 zł (Intel)
 9. Komputer do 5000 zł (AMD)
 10. Komputer do 6000 zł (Intel)
 11. Komputer do 8000 zł (Intel)
 12. Polecane obudowy
 13. Polecanie coolery do procesorów

Komentarze

Odpowiadasz na komentarz # - zrezygnuj

Podobne

Ładowanie danych...