Strona głównaEsportTeam DPD awansuje jako drugi finalista PLE

Team DPD awansuje jako drugi finalista PLE

W drugim spotkaniu turnieju LoL-a na PLE Team DPD chyba dość niespodziewanie wygrywa z Pompa Team 2:0 i zmierzy się z Illuminar Gaming.

Wczesna faza pierwszej mapy nie zwiastowała nadchodzącej niespodzianki – Pompa Team weszła w mecz od prowadzenia 5:0 w killach. Jednak około 15 minuty DPD zaczęło powoli wracać do spotkania – po pierwszym team fight bilans zabójstw wynosił już 6:4. W tym momencie nastąpił trwający kilkanaście minut impas, kiedy nie było wiadomo na czyją stronę przechyli się szala zwycięstwa. Kiedy zawodnicy Pompa Team zdobyli Barona Nashora wydawało się, że ich przewaga będzie jednak stosunkowo bezpieczna. To był punkt zwrotny tej mapy, po którym DPD zaczęło uciekać przeciwnikom, można wręcz powiedzieć, że Pompa Team na własne życzenie zaczęła w tym momencie przegrywać tę rundę. Przysłowiowym gwoździem do trumny Pompy w tej części drugiego półfinału był ace zdobyty przez DPD w jej końcowej części. Tak więc chwilę później wejście do bazy Pompy było więc już tylko formalnością.

Druga mapa była nieco krótsza i ostatnie co można było o niej powiedzieć to to, że była wyrównana. Od pierwszych minut zarysowywała się wyraźna przewaga DPD, która po pół godzinie gry osiągnęła 14 killi i 11 tysięcy sztuk złota. Nic więc dziwnego, że zwycięstwo teamu DPD i ich awans do finału stały się zwykłą formalnością – co prawda podzieloną na trzy raty, ale jednak doprowadzoną w końcu do skutku.

Finał między drużynami DPD i iHG zaplanowano na okolice godziny 17:35.

Pompa Team vs. Team DPD – 0:2